Odpor soupeřek jsme zlomili hned v úvodu

23.2.2008
Hned v první čtvrtině, kterou vyhrály přesvědčivě o osmnáct bodů, rozhodly basketbalistky ZVVZ USK Praha o svém vítězství nad Hradcem Králové v 18. kole Trocal ŽBL. Po základní části nejvyšší domácí soutěže tak náš tým skončil na druhém místě.
18. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha - Sokol Hradec Králové 99:67 (29:11, 53:30, 75:48) Hostující družstvo sice vedlo na konci 2. minuty po trojce Kateřiny Bartoňové 4:1, avšak úsek hry mezi 3. a 8. minutou jsme vyhráli 19:2 a vypracovali jsme si čtrnáctibodové vedení, které jsme pak v závěru první čtvrtiny ještě navýšili o dalších pět bodů. O tom, že ZVVZ USK splní roli favorita a připíše si do tabulky již šestnácté vítězství, tak bylo prakticky rozhodnuto již po deseti minutách. Podruhé v probíhající sezoně se "prostřílela" k hranici 20 bodů Markéta Mokrošová, která navíc v obraně získala 4 míče. Uzdravená ruská křídelnice Elena Karpova proměnila 7 z 11 střel z pole a k 15 bodům přidala 9 doskočených míčů, Lindsay Whalen s Kamilou Štěpánovou nastřílely po 11 bodech. V královehradeckém týmu byla nejpilnější střelkyní Kateřina Křížová (15 bodů, z pole 6/13), její jmenovkyně Bartoňová zaznamenala 10 bodů. "O našem vítězství jsme rozhodli už v prvním poločase, ve druhém se zápas v poklidu dohrával. S chutí si zahrály obě střídačky," stručně okomentoval sobotní střetnutí Ivan Beneš. Kouč poraženého týmu Miroslav Volejník s jeho slovy souhlasil. "Průběh zápasu udala první čtvrtina. Poté domácí prostřídali a změnila se koncentrace. Tomu jsme přizpůsobili hru a od druhé čtvrtiny již nebyl zápas jednoznačný. Pokusili jsme se přitvrdit v obraně, ale přes naši snahu to bylo zasloužené vítězství USK." Střelkyně: ZVVZ USK - Mokrošová 20, Karpova 15, Štěpánová 11, Whalen 11, Burse 9, Pecková 8, Elhotová 8, Ferančíková 8, Hartigová 7, Godin 2 Hradec Králové - Křížová 15, Bartoňová 10, Růžičková 9, Steffanová 7, Šípová 6, Věchtová 5, Komžíková 3, Nováková 3, Březinová 3, Mlejnková 2, Ovsíková 2, Houdková 2