V Brně jsme od začátku jasně dominovali

9.2.2008
Basketbalistky ZVVZ USK Praha nepřipustily v 16. kole Trocal ŽBL na palubovce oslabeného brněnského Valosunu vůbec žádné komplikace. Souboj druhého týmu s třetím dostaly plně pod svou kontrolu již v prvním poločase, který vyhrály po precizním výkonu jednoznačně o 35 bodů a nakonec zvítězily 114:63.
16. KOLO TROCAL ŽBL: Valosun Brno – ZVVZ USK Praha 63:114 (10:27, 27:62, 47:87) Za stavu 4:6 se našemu družstvu povedlo nastřílet 14 bodů v řadě, díky čemuž jsme velice rychle odskočili do dvouciferného vedení, a to jsme pak v dalším průběhu střetnutí neustále navyšovali. Na konci první čtvrtiny jsme vedli 27:5, tři minuty před koncem poločasu to bylo 52:19 z pohledu našeho týmu a v samotném závěru narostl rozdíl ve skóre až nad hranici 50 bodů. Brňanky spoléhaly na útočné polovině hřiště zejména na reprezentační duo Svobodová-Hejdová, jimž velmi solidně sekundovala i Michaela Zrůstová. Ta byla nakonec s 15 body nejlepší střelkyní Valosunu (střelba z pole 3/6, trestné hody 9/11), Miloslava Svobodová přidala 14 a Romana Hejdová 13 bodů. V našem týmu se dostal do dvouciferných čísel dvojnásobný počet hráček. Michaela Ferančíková proměnila 11 z 15 střeleckých pokusů z pole (úspěšnost 73,3%, z toho trojky 2/2) a k 24 bodům přidala ještě 9 doskočených míčů. Výborně střílela i Elodie Godin, která minula jedinou z deseti střel z pole (!) a zaznamenala 19 bodů – navíc si díky 10 doskokům připsala svůj čtvrtý letošní double-double. Další podkošová hráčka Michaela Hartigová nastřílela 16 bodů (z pole 8/15), o jediný bod méně měla na svém kontě Kateřina Elhotová (z pole 6/12), Markéta Mokrošová nastřílela 12 a Lindsay Whalen 10 bodů. Našemu týmu se povedlo stlačit úspěšnost střelby soupeřek až na hranici 30% (18/60), naopak mnohem lépe střílející ZVVZ USK proměnil 51 z 87 střel (což znamenalo úspěšnost téměř 59%. Lepší jsme byli i v útočném doskakování (poměr 6-15), asistencích (7-23) a ztratili jsme o 11 míčů méně (27-16). "Zápas probíhal podle očekávání. Chyběly nám klíčové hráčky," poznamenal brněnský asistent Richard Klein. Hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek byl pochopitelně o poznání spokojenější. "Bylo jednoznačně vidět, že Valosun není kompletní. Jsem ale potěšen, že moje svěřenkyně dokázaly udržet koncentraci po celou dobu utkání a ve svém výkonu nepolevily." Střelkyně: Valosun - Zrůstová 15, Svobodová 14, Hejdová 13, Vlková 7, Belanská 7, Mrhálková 5, Kysilková 2 ZVVZ USK - Ferančíková 24, Godin 19, Hartigová 16, Elhotová 15, Mokrošová 12, Whalen 10, Štěpánová 7, Pecková 7, Kotlanová 4