Další jasná výhra, opět rozhodl už první poločas

2.2.2008
Petra Gerstnerová nám v dnešním utkání 15. kola Trocal ŽBL nastřílela 29 bodů, avšak ani její výborný ofenzivní výkon vysoké porážce Strakonic nezabránil. Basketbalistky ZVVZ USK si už v prvním poločase vytvořily více než třicetibodový náskok a zápas měly jasně pod kontrolou.
15. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha - BK Strakonice 100:53 (27:14, 52:21, 77:37) Hostující tým s námi držel krok do 4. minuty. Za stavu 7:6 ale ZVVZ USK nastřílel devět bodů v řadě a vypracoval si dvouciferné vedení, které pak neustále navyšoval. V první čtvrtině jsme sice dostali 14 bodů, s čímž určitě nepanovala přílišná spokojenost, avšak ve druhé části hry jsme stlačili soupeřovu úspěšnost střelby z pole pod hranici 20% (2/11), povolili jsme mu nastřílet jen 7 bodů a rozdíl ve skóre se rázem přehoupl přes třicet bodů. O překonání stobodové hranice se zasloužila 20 vteřin před koncem dvěma úspěšnými pokusy z čáry trestného hodu Kamila Štěpánová. "Strakonice zlepšily hru v obraně i v útoku. Vyhráli jsme sice větším rozdílem, ale je vidět, že soupeř začíná stoupat nahoru," řekl po utkání domácí kouč Lubor Blažek. Trenérka hostů Marcela Kramerová dodala: "Bylo hodně vidět, že USK je euroligové družstvo, zvlášť v nasazení a agresivitě. Rozhodlo také velké množství ztrát, ale na druhé straně jsme rádi, že jsme i bez nemocné Stejskalové dali 53 bodů." Nejlepší střelkyní v modro-žlutém dresu byla s 20 body Kateřina Elhotová (z pole 8/13, z toho trojky 3/4), o jediný koš méně zaznamenala Michaela Ferančíková (18 bodů, střelba z pole 8/15). Janell Burse proměnila 5 ze 6 střel z pole a stejně si vedla i při šestkách (15 bodů), Markéta Mokrošová se díky 4 trojkám z 5 pokusů dostala na 14 bodů (navíc 5 asistencí), Tereza Pecková nastřílela 11 a Kamila Štěpánová 10 bodů (z pole 4/5). V týmu poražených hrála prim bývalá pivotka našeho klubu Petra Gerstnerová. Během 36 odehraných minut trefila 9 ze 14 střel z pole, 11 z 13 trestných hodů a k 29 bodům přidala 9 doskočených míčů. Žádná další hráčka Strakonic ovšem nenastřílela více než 9 bodů... Hráčky ZVVZ USK výborně střílely z dálky (trojky 8/14), měly značnou převahu v doskakování (36 - 21) a ztratily jen 12 míčů oproti 23 ztrátám soupeřek. Střelkyně: ZVVZ USK - Elhotová 20, Ferančíková 18, Burse 15, Mokrošová 14, Pecková 11, Štěpánová 10, Hartigová 6, Whalen 4, Godin 2 BK Strakonice - Gerstnerová 29, Urbanová 9, Podskalská 7, Drachovská 3, Bernasová 2, Tomanová 2, Stará 1