V Chietti nám nevyšel závěr

5.2.2004
Nešťastný zápas mají dnes za sebou české vicemistryně. basketbalistky USK Blex Praha. když prohrály 13. kole Evropské ligy na půdě Chietti 67:73. přestože bylo skóre ještě 40 vteřin před koncem vyrovnané. Pražanky si tak značně zkomplikovaly situaci v boji o 6. místo ve skupině A. s Chietti totiž teď mají horší vzájemné skóre. které rozhoduje o pořadí v případě rovnosti bodů.

Chietti sice nastoupil opět bez Evy Němcové. na jejich výkonu to však nebylo moc znát. USK se těžko dostával do správného tempa. První čtvrtinu prohrál o 6 a v té další musel dotahovat dokonce desetibodvé manko.

Pražanky se naštěstí probraly v pravou chvíli. nejlepší výkon předvedly v poslední čtvrtině a 40 vteřin před koncem měly za nerozhodného stavu 67:67 v držení míč. „Bohužel jsme ho v tuto chvíli ztratili.“ líčil zklamaný trenér vysokoškolaček Ivan Beneš. „Chietti pak dalo z protiútoku koš a šlo tak do dvoubodového vedení.“ Pražanky chtěly hned odpovědět. jejich střela však vyskočila z obroučky Italky doskočily a byly faulovány. První šestka prolétla košem. USK tak prohrával o tři body. to však stále znamenalo. že by měl lepší vzájemné skóre než Chietti a v případě bodové rovnosti by skončil na 6. místě. Druhou šestku už Italky neproměnily. jenže odražený balón doskočily a v posledních vteřinách zápasu poslaly trojkou USK do kolen. „Je to strašná škoda. Tenhle nešťastný závěr si budeme dlouho pamatovat. Byli jsme velmi blízko našemu cíli. šestému místu.“ dodal Beneš.

Cari Chieti - USK Praha 73:67 (22:16 40:34 58:52)

Body: Pettisová 26. Santosová 20. Davidová 17 - Voračková 19. Pechová 16. Bortelová 9. Ziklová 8. Mokrošová 7. Matovičová 3. Klečková 3. Hlaváčková 2.

Rozhodčí: Poljanšek (Slovin.). Argiruová (Řec.). Fauly: 18:18. Trestné hody: 21/13 - 18/16. Trojky: 4:3. Diváci: 500.