Ústí jsme i podruhé v sezoně nastříleli stovku

30.1.2008
S naprostým přehledem zvládly basketbalistky ZVVZ USK Praha utkání 14. kola Trocal ŽBL na palubovce ústeckého Skřivánku. Již v prvním poločase jsme si hlavně díky velice dobrému výkonu v obranné fázi vypracovali téměř čtyřicetibodový náskok, který jsme po přestávce navýšili až nad hranici šedesáti bodů.
14. KOLO TROCAL ŽBL: Skřivánek Ústí n. L. – ZVVZ USK Praha 46:111 (18:55, 29:73) Domácí hráčky zaznamenaly první body až v polovině 5. minuty za stavu 0:10. Basketbalistky ZVVZ USK však měly i nadále průběh zápasu jednoznačně pod svou kontrolou. Po devíti minutách hry jsme měli k dobru už 23 bodů (průběžný stav 3:26!!!) a v polovině druhé čtvrtiny zvyšovala Sandra LeDréan svým šestým dvoubodovým košem na 42:10. V těchto fázích utkání tedy měla ona sama na kontě více bodů než celý tým Ústí... Nejvyrovnanější částí střetnutí byla třetí čtvrtina, která skončila výhrou našeho družstva o sedm bodů. V závěrečném hracím období jsme ale Skřivánku nasázeli 38 bodů a stejně jako v prvním vzájemném duelu jsme tak překonali stobodovou hranici - o to se postarala necelé tři minuty před koncem přesnou střelou z tříbodového území Kateřina Elhotová. "Zápas jsme v poklidném tempu dovedli k jasnému vítězství," stručně zhodnotil dnešní duel hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. Jeho ústecký protějšek Vratislav Stavěl upozornil především na chyby, jichž se jeho svěřenkyně dopouštěly. "Zápas poznamenalo velké množství našich ztrát, po kterých soupeř lehce skóroval." Faktem je, že náš tým donutil nováčka nejvyšší soutěže k 41 míčovým ztrátám (a byť trefil jedinou trojku z dvanácti pokusů, celkově si udržel úspěšnost střelby z pole nad hranicí 62% (domácí jen 25,5%). Poražení měli nejlepší střelkyni v Kristýně Čadkové, která zásluhou velmi dobré střelby z perimetru zaznamenala 9 bodů (trojky 3/6). O bod méně přidala Lenka Kozáková, Gabriela Medunová nastřílela 7 bodů (z pole jen 2/12). V našem družstvu se zapsalo do střelecké listiny všech jedenáct hráček, které vyběhly na hřiště. Michaela Ferančíková nastřílela za 20 minut hry 25 bodů (střelba z pole 11/12 - úspěšnost 91,7%!!!), po 16 bodech přidaly Kateřina Elhotová (navíc 6 získaných míčů a 5 asistencí) se Sandrou LeDréan (z pole 8/11) a do dvouciferných čísel se dostaly ještě Elodie Godin (15 bodů) a Janell Burse (14 bodů). STŘELKYNĚ: Ústí n. L. - Čadková 9, Kozáková 8, Medunová 7, Nováčková 5, Stránská 4, Zikánová 3, Aubrechtová 3, Koubová 3, Vopálenská 2, Obstová 2 ZVVZ USK - Ferančíková 25, Elhotová 16, LeDréan 16, Godin 15, Burse 14, Mokrošová 6, Štěpánová 6, Hartigová 5, Whalen 4, Kotlanová 2, Pecková 2 DALŠÍ ZÁPASY 14. KOLA: Valosun Brno – BK Strakonice 88:75 Karlovy Vary – Slovanka Tábor 81:56 Kara Trutnov – Gambrinus Brno 58:104 Sparta Praha – Hradec Králové 73:65