Nástup do druhého poločasu: 19:0. A bylo hotovo

26.1.2008
Skvělá třetí čtvrtina, kterou ZVVZ USK vyhrál naprosto jednoznačně 25:8, definitivně rozhodla o triumfu našich basketbalistek v dnešním utkání 13. kola Trocal ŽBL nad Karou Trutnov. První pětiminutovku druhé půle jsme vyhráli 19:0 a rozdíl ve skóre nakonec narostl až na 36 bodů.
13. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha – Kara Trutnov 93:57 (32:18, 50:36, 75:44) Úvodní minuty se odehrály zcela jasně v režii našich hráček. Po koši Sandry LeDréan jsme vedli v polovině první čtvrtiny již 18:5 a o chvíli později skóre poskočilo až na 28:10. Přelom první a druhé části hry sice Trutnov vyhrál 10:4, ale na další průběh zápasu to nemělo žádný zásadní vliv. Do druhého poločasu jsme si přenesli čtrnáctibodový náskok, který se pak velmi rychle více než zdvojnásobil. Prvních pět minut třetí čtvrtiny jsme totiž vyhráli 19:0 (když jsme proměnili 7 z 9 střel z pole a navíc jsme soupeřky donutili během sedmi minut k devíti míčovým ztrátám! V závěru pak rozdíl ve skóre narostl až k hranici čtyřiceti bodů, takže asistent Ivan Beneš mohl vyjádřit s výkonem ZVVZ USK spokojenost. "Už v první čtvrtině jsme získali náskok, který nás uklidnil - ale možná až příliš. Trutnov s námi držel ve druhé čtvrtině díky zlepšené hře krok. O našem vítězství jsme definitivně rozhodli velice dobrou hrou ve třetí čtvrtině," řekl Beneš. Nejlepší střelkyně zápasu Lindsay Whalen nastřílela 15 ze svých 20 bodů už v prvním poločase. Celkem proměnila 7 z 8 střel z pole a všech 5 trestných hodů. Výborně střílelyi Michaela Ferančíková (13 bodů, z pole 6/7) a Sandra LeDréan (10 bodů, z pole 5/7). V trutnovském týmu se na útočné polovině hřiště nejvíce dařilo dvěma zahraničním hráčkám. Yulia Karavaeva zaznamenala 17 bodů (z pole 8/16) a doskočila 8 míčů, Darina Mišurová přidala 15 bodů (z pole 6/10, z toho trojky 3/6). Téměř vůbec se neprosadila nejlepší střelkyně ligy Kateřina Zohnová, která minula 6 ze 7 střeleckých pokusů a nastřílela jen 3 body. ZVVZ USK podstatně lépe střílel (úspěšnost 58,1%, trojky dokonce 66,7%, kdežto Trutnov jen 34,9%). Značnou převahu jsme měli i v doskakování (36 - 21). Střelkyně: ZVVZ USK - Whalen 20, Ferančíková 13, LeDréan 10, Burse 9, Mokrošová 8, Godin 7, Elhotová 7, Pecková 6, Hartigová 6, Kotlanová 5, Štěpánová 2 Trutnov - Karavaeva 17, Mišurová 15, Petrovická 8, Johnová 7, Špirková 4, Zohnová 3, Hindráková 3