V lize nás prověří Trutnov

25.1.2008
Základní část Trocal Ženské basketbalové ligy vstupuje o tomto víkendu do své poslední třetiny. Naše hráčky, kterým patří druhá příčka, čeká v sobotu odpoledne soupeř z horní poloviny tabulky - čtvrtá Kara Trutnov, s níž jsme vyhráli už jednadvacet zápasů v řadě.
13. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha - Kara Trutnov (26. 1. v 15 hodin, SH Folimanka) Úvodní vzájemné utkání v této sezoně na palubovce Trutnova bylo až do poslední čtvrtiny velmi vyrovnané. ZVVZ USK si sice v závěru prvního poločasu vypracoval sedmibodový náskok, avšak o ten v průběhu třetí čtvrtiny přišel a o svém vítězství pak definitivně rozhodl až minišňůrou 7:2 v polovině čtvrté části hry. Nejlepší střelkyní našich soupeřek byla s 13 body Kateřina Zohnová, která je s průměrem 18,9 bodu na zápas elitní střelkyní ligy. V našem týmu zaznamenala rovněž 13 bodů Janell Burse, do dvouciferných čísel se dostaly ještě Sandra LeDréan (12 bodů) a Markéta Mokrošová (10 bodů). Kara má zatím aktivní bilanci v podobě 7 výher a 5 porážek a na třetí Valosun Brno momentálně ztrácí dva body. V minulém kole dokázala vyhrát o dvacet bodů ve Strakonicích, k níž přispěla 29 body již zmíněná Kateřina Zohnová. Naše basketbalistky však v tomto týdnu završily své účinkování v Evropské lize výhrou nad Šibenikem a dva body budou chtít pochopitelně získat i v sobotu.