Vary neměly šanci, rozhodl náš drtivý nástup

12.1.2008
O 24 bodů (!) vyhrály basketbalistky ZVVZ USK Praha první čtvrtinu dnešního ligového střetnutí proti Karlovým Varům a bez jakýchkoliv potíží si dokráčely pro další přesvědčivé vítězství. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 21 body Sandra LeDréan.
11. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha - Karlovy Vary 106:45 (34:10, 64:24, 82:36) Hostující družstvo vedlo po jednom úspěšném trestném hodu naší bývalé pivotky Petry Gerstnerové 1:0, avšak úsek hry mezi 2. a 7. minutou jsme vyhráli 20:0 (když jsme proměnili 8 z 10 střel z pole, a nebylo co řešit. V polovině 10. minuty narostl rozdíl ve skóre na propastných 26 bodů (34:8), o tři minuty později to bylo 43:10 a na začátku druhého poločasu již 73:24! Dvě a půl minuty před koncem proměnila Sandra LeDréan dva trestné hody a rozdíl ve skóre se v tom okamžiku vyšplhal na rovných 60 bodů (100:40). Basketbalistky ZVVZ USK si udržely úspěšnost střelby z pole nad hranicí 61%, zatímco jejich sokyně se nedostaly ani na polovinu (29%). Zajímavé je i to, že jsme karlovarský tým donutili k 33 ztrátám, což je třetí nejvyšší číslo v této sezoně. "Už v první čtvrtině jsme získali díky výborné hře dostatečný náskok a zápas jsme v poklidu dohráli do vítězného konce. Příležitost dostaly všechny hráčky," zhodnotil jednoznačné utkání asistent Ivan Beneš. Karlovarský trenér Jiří Bárta dodal: "Výsledek hovoří sám za sebe. Z naší strany to byl velmi ustrašený výkon v prvním poločase, který velmi ovlivnil výši vítězství USK." Sandra LeDréan trefila 9 z 13 střel z pole a zaznamenala 21 bodů, k nimž přidala 5 asistencí. Markéta Mokrošová nastřílela 16 bodů (z pole 6/11), Elodie Godin jen o jediný méně (6/12). Do dvouciferných čísel se dostaly ještě Lindsay Whalen (13 bodů, z pole 5/6) a Michaela Hartigová (10 bodů, 5/5), do střelecké listiny se zapsalo i všech pět zbývajících hráček ZVVZ USK. Západočeský celek měl největší oporu v Teře Wallace, autorce 12 bodů (z pole 4/11, ale také 10 ztracených míčů), Michaela Magerčiaková nastřílela 8 a Petra Gerstnerová 7 bodů. O poměru sil na hřišti výmluvně vypovídá i týmový rating: ZVVZ USK 136, Karlovy Vary 11. Střelkyně: ZVVZ USK - Le Dréan 21, Mokrošová 16, Godin 15, Whalen 13, Hartigová 10, Štěpánová 8, Karpova 7, Elhotová 6, Ferančíková 6, Burse 4 K. Vary - Wallace 12, Magerčiaková 8, Gerstnerová 7, Sedláčková 6, Kučerová 6, Vodrážková 3, Dlouhá 3