Znovu to nevyšlo, Krakov opět těsně vyhrál

10.1.2008
Podobné drama jako v úvodním vzájemném duelu v Polsku přineslo dnešní euroligové utkání mezi ZVVZ USK Praha a Wislou Krakov. Naše hráčky prohrávaly minutu před koncem o čtyři body, avšak soupeřky v závěru mírný náskok udržely a získaly cenné vítězství.
EVROPSKÁ LIGA – 8. KOLO: ZVVZ USK Praha – Wisla Krakov 85:90 (24:22, 44:44, 61:68) V úvodní čtvrtině byl většinou o několik bodů napřed Krakov, který vedl v polovině 9. minuty 22:16. V závěru této části hry se ale Markéta Mokrošová dvěma tříbodovými zásahy podílela na osmibodové šňůře ZVVZ USK a v polovině druhého hracího období jsme vedli 35:30. Ani jeden ze soupeřů si však v prvním poločase nedokázal vypracovat výraznější náskok, a tak bylo jasné, že se o vítězi rozhodne až po přestávce. Vstup do druhé půle vyšel lépe polskému týmu, který vyhrál úvodní čtyřminutovku 12:3, ale po oddychovém čase trefila Kateřina Elhotová trojku a vzápětí Janell Burse pěti body v řadě snížila na rozdíl jediného koše (55:58). Hostující basketbalistky si přesto přenesly do závěrečné čtvrtiny slibný, sedmibodový náskok a měly solidně nakročeno k důležitému triumfu. Ve 33. minutě snížila Michaela Ferančíková na 68:71, jenže Wisla si neustále udržovala několikabodové vedení - po dvou koších Candice Dupree nám znovu výrazněji odskočila. Definitivní rozuzlení dnešního večerního dramatu přišlo až v poslední minutě, v níž Krakov úspěšnými pokusy z čáry trestného hodu uhájil těsnou výhru. Nejlepší střelkyní v modro-žlutém dresu byla s 22 body rozehrávačka Lindsay Whalen, která proměnila 8 ze 14 střel z pole, všech 5 trestných hodů a do statistik se zapsala i 8 doskočenými míči a 4 asistencemi. O jediný koš méně zaznamenala pivotka Janell Burse (19 bodů, střelba z pole 7/11, trestné hody 5/11, k tomu 8 doskoků), Kateřina Elhotová přidala 13 bodů (z pole 6/8) a Michaela Ferančíková 10 bodů (navíc 7 doskoků). Wisla nejvíce sázela na osvědčené tváře. Španělská rozehrávačka Marta Fernandez nám nasázela 24 bodů, Candice Dupree nastřílela 20 bodů a Jelena Škerovič 16 bodů. Do dvouciferných čísel se dostala ještě Anna De Forge s 10 body. Střelkyně: ZVVZ USK - Whalen 22, Burse 19, Elhotová 13, Ferančíková 10, Mokrošová 8, LeDréan 6, Karpova 5, Hartigová 2, Krakov - Fernandez 24, Dupree 20, Škerovič 16, De Forge 10, Wielebnowska 8, Kobry 6, Palka 4, Trafimava 2 Další zápasy skupiny B: JBS Šibenik – UMMC Jekatěrinburg 66:86 Basket Bourges – Halcon Avenida Salamanca 79:59