Bezproblémové vítězství

5.1.2008
Pro deváté vítězství v probíhajícím ročníku Trocal Ženské basketbalové ligy si hráčky ZVVZ USK Praha dojely dnes odpoledne do Tábora. Duel s tamní Slovankou rozhodly podle předpokladů už v první čtvrtině, kterou vyhrály přesvědčivě o 24 bodů.
TROCAL ŽBL - 10. KOLO: Slovanka Tábor - ZVVZ USK Praha 55:114 (20:60, 28:84) 4. minuta - 0:8, 6. minuta - 2:15, 8. minuta - 5:23, 12. minuta - 7:37, 15. minuta - 9:44... Jak vidno, zápas na jihu Čech se odehrával podle předem očekávaného scénáře. Naše basketbalistky neustále navyšovaly své vedení, což platilo až do konce třetí čtvrtiny. Zatímco ZVVZ USK měl po třiceti minutách hry úspěšnost střelby z pole přes 61% (33/54), domácí tým na tom byl podstatně hůře (26% - 10/38). Až v poslední čtvrtině basketbalistky v modro-žlutých dresech ve svém úsilí na obranné polovině hřiště přece jen polevily a výsledkem toho bylo, že Slovanka nastřílela za tuto část hry prakticky stejně bodů, jako v celém předchozím průběhu střetnutí. I tuto desetiminutovku jsme ale o jeden koš vyhráli a bez problémů jsme tak splnili roli velkého favorita. "Už v první čtvrtině jsme si vypracovali náskok, který nás uklidnil a poté jsme utkání dohrávali v pohodovém tempu. S poklidem si zahrála celá lavička," neskrýval spokojenost s předvedeným výkonem asistent trenéra ZVVZ USK Ivan Beneš. Domácí kouč Bronislav Toman zhodnotil utkání takto: "Začali jsme s velkým respektem a v prvním poločase jsme předvedli minimální bojovnost. Ta se ve druhém poločase zlepšila, hráčky se začaly v útoku lépe pohybovat. Celkový počet dosažených bodů není proti tak silnému soupeři špatný, ale propadli jsme v obraně." Poražení měli nejlepší střelkyni v autorce 11 bodů Tereze Vorlové, Tereza Kuthanová zaznamenala o dva body méně. V našem družstvu překonalo hned sedm hráček desetibodovou hranici. Kateřina Elhotová proměnila 9 z 13 střel z pole a nastřílela 21 bodů (navíc získala v obraně 6 míčů!), Michaela Ferančíková minula jediný z osmi střeleckých pokusů a na výhře ZVVZ USK se podílela 17 body. O bod méně nastřílela Sandra LeDréan, Elodie Godin si připsala 14 bodů, Kamila Štěpánová s Elenou Karpovou zaznamenaly shodně po 12 bodech a Michaela Hartigová nastřílela 10 bodů. Do zápasu vůbec nezasáhly americké posily Lindsay Whalen a Janell Burse. Střelkyně: Slovanka - Vorlová 11, Kuthanová 9, Kubařová 7, Kolářová 7, Křížová 6, Nižňanská 6, Ondřejová 5, Zrůstová 2, Pospíšilová 2 ZVVZ USK - Elhotová 21, Ferančíková 17, LeDréan 16, Godin 14, Štěpánová 12, Karpova 12, Hartigová 10, Mokrošová 8, Pecková 4 Další výsledky 10. kola: Valosun Brno - Kara Trutnov 89:73 (25:12, 47:32, 68:56) Sparta Praha - Ústí n. L. 97:37 (21:11, 45:21, 79:26) Karlovy Vary - BK Strakonice 63:47 (15:13, 27:25, 50:31) Hradec Králové - Gambrinus Brno 53:95 (23:22, 31:48, 39:75)