O výhře jsme rozhodli po přestávce

3.1.2008
Ve druhém poločase rozhodly basketbalistky ZVVZ USK Praha o svém vítězství v dohrávaném utkání 9. kola Trocal ŽBL na palubovce Hradce Králové. Po úvodních dvaceti minutách jsme měli k dobru jen šest bodů, ale pak už jsme dění na hřišti kontrolovali.
TROCAL ŽBL - 9. KOLO: Hradec Králové - ZVVZ USK Praha 65:90 (14:19, 36:42, 53:65) Naše hráčky nepovolily vstřelit domácímu týmu v úvodních 3,5 minutách ani jediný bod, avšak protože samy proměnily pouhé 2 z prvních 14 střel z pole (úspěšnost jen 14,3%), Hradec na začátku 6. minuty těsně vedl (5:4). Další úsek hry jsme sice vyhráli 8:2, nicméně po jedenácti minutách byl rozdíl ve skóre stále minimální (16:19) a v 15. minutě to bylo dokonce 27:27. O výsledku pak rozhodl nástup do druhého poločasu. ZVVZ USK vyhrál úvodní dvouminutovku 7:0, vůbec poprvé si vypracoval dvouciferný náskok a ten poměrně rychle vzrostl až na 17 bodů (25. minuta, 41:58). Deset minut před koncem ještě hradecký tým snížil po koši Bartoňové na 55:65, ale naše družstvo odpovědělo devítibodovou šňůrou a bylo definitivně jasno. V týmu poražených nastřílely Iva Komžíková s Kateřinou Bartoňovou shodně po 13 bodech, o bod méně zaznamenala Renáta Březinová. Čtvrtou nejlepší střelkyní domácích byla se 7 body zkušená Kateřina Křížová. ZVVZ USK měl ve svém středu pět dvouciferných střelkyň. Sandra LeDréan proměnila 7 z 11 střeleckých pokusů z pole a nastřílela 18 bodů, o jediný koš méně si připsala Elena Karpova (16 bodů, z pole 6/9). Kateřina Elhotová nastřílela 13, Janell Burse 12 a Markéta Mokrošová 10 bodů. "Myslím si, že jsme odehráli utkání v našich možnostech," uvedl po zápase domácí trenér Miroslav Volejník. Jeho protějšek Lubor Blažek byl pochopitelně spokojenější. "V zápase, ve kterém se nám střelecky příliš nedařilo, jsme potvrdili naše kvality." Střelkyně: Hradec - Komžíková 13, Bartoňová 13, Březinová 12, Křížová 7, Růžičková 5, Steffanová 5, Šípová 4, Mlejnková 3, Ovsíková 2, Nováková 1 ZVVZ USK - LeDréan 18, Karpova 16, Elhotová 13, Burse 12, Mokrošová 10, Whalen 9, Ferančíková 7, Godin 4, Hartigová 1