Vzdorovali jsme, ale dva body má Bourges

19.12.2007
V první polovině závěrečné čtvrtiny definitivně rozhodly basketbalistky Bourges o svém vítězství nad ZVVZ USK Praha v sedmém kole Evropské ligy. Ještě osm minut před koncem jsme ve Francii prohrávali jen o sedm bodů, avšak následná osmibodová šňůra domácích vše rozhodla.
EVROPSKÁ LIGA: Basket Bourges - ZVVZ USK Praha 71:60 (18:14, 35:33, 53:46) Náš tým bohužel nezachytil začátek a po pěti minutách hry ztrácel už devět bodů - domácí hráčky vedly po koši Kireta 13:4. Počáteční manko jsme ale dokázali zlikvidovat a v dalším průběhu prvního poločasu jsme se dokonce několikrát dostali do mírného vedení. Ještě ve 26. minutě byl téměř vyrovnaný stav 43:42, jenže přelom třetí a čtvrté části hry vyhrály domácí basketbalistky 12:4 a vypracovaly si devítibodové vedení. To se po dvou úspěšných trestných hodech Markéty Mokrošové z 33. minuty o dva body smrsklo (57:50), ale pak naše hostitelky nastřílely osm bodů v řadě, rozdíl ve skóre rázem vzrostl na patnáct bodů a bylo prakticky rozhodnuto. Vítězky spoléhaly hlavně na trio Dumerc-Snell-Miyem. Celine Dumerc proměnila 4 z 8 střel z pole, 9 z 15 trestných hodů a zaznamenala 19 bodů. Belinda Rose Snell sice netrefila ani jediný ze sedmi tříbodových pokusů, ale z dvojek se téměř nemýlila (8/9) a nastřílela celkem 17 bodů, o tři body méně měla na kontě zejména díky stoprocentním šestkám (8/8) Endene Miyem. V našem družstvu zaznamenaly po šestnácti bodech rozehrávačka Lindsay Whalen (z pole 6/14) a Janell Burse (navíc 13 doskočených míčů), třetí nejlepší střelkyní byla s devíti body ruská křídelnice Jelena Karpova (3/11). Střelkyně: Bourges - Dumerc 19, Snell 17, Miyem 14, Kireta 8, Melain 4, Ndongue 4, Petrovič 3, Lepron 2 ZVVZ USK - Whalen 16, Burse 16, Karpova 9, LeDréan 7, Mokrošová 4, Hartigová 4, Godin 4