Definitivně rozhodla třetí čtvrtina

8.12.2007
Ve třetí části hry, kterou vyhrály jednoznačně 20:5, si basketbalistky ZVVZ USK Praha definitivně pojistily očekávané vítězství nad brněnským Valosunem. I po sedmi kolech tak mají v Trocal Ženské basketbalové lize stoprocentní bilanci.
7. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha - Valosun Brno 87:52 (26:17, 47:34, 67:39) Hostující tým vedl jen jednou - v polovině první minuty po trefě Romany Hejdové. Úsek hry mezi 5. a 8. minutou však domácí hráčky vyhrály jednoznačně 12:0 (průběžný stav 22:8) a i když v dalším průběhu prvního poločasu rozdíl ve skóre nijak dramaticky nenarůstal, na dostřel se Valosun nedostal. Vítězky odehrály nejlepší pasáž hry ve třetím hracím období. Svým soupeřkám nepovolily více než sedm minut vstřelit ani jediný koš, jejich úspěšnost střelby z pole stlačily v těchto chvílích na 13,3% (2/15) a navíc Brno donutily během sedmi minut k osmi míčovým ztrátám. Svůj první zápas na Folimance odehrála ruská křídelnice Jelena Karpova. Trenéři jí dali ze všech hráček nejvíce prostoru - téměř 28 minut - a nová posila se zapsala do statistik dvanácti body (z pole 4/12, trestné hody 3/4), čtyřmi doskočenými míči a stejným počtem asistencí. Povedený zápas má za sebou Michaela Hartigová, která proměnila 8 z 10 střeleckých pokusů z pole, oba dva trestné hody a skoro dosáhla na double-double (19 bodů a 8 doskoků). Do dvouciferných čísel se dostala ještě autorka patnácti bodů Markéta Mokrošová (z pole 6/7, z toho trojky 3/3!). V brněnském družstvu zaznamenaly tři hráčky 10 až 12 bodů. Nejlepší střelkyní hostů byla s dvanácti body Romana Hejdová (z pole 5/9), po deseti bodech přidaly Wynter Whitley a Miloslava Svobodová. "S průběhem utkání jsem celkem spokojený, setřásli jsme únavu po euroligovém zápase v Šibeniku. Zahrály si všechny hráčky, příležitost dostaly i ty mladší," zhodnotil domácí kouč Lubor Blažek další vítězné střetnutí v Trocal ŽBL. Jeho protějšek Marián Svoboda byl více spokojen s úvodními dvaceti minutami. "Utkání mělo očekávaný průběh. V prvním poločase jsme hráli celkem slušně, ale ve třetí čtvrtině jsme polevili, neplnili jsme pokyny, které jsme si řekli o přestávce. Soupeř vyhrál zaslouženě." Střelkyně: ZVVZ USK - Hartigová 19, Mokrošová 15, Karpova 12, Elhotová 9, Burse 8, Le Dréan 6, Ferančíková 6, Godin 5, Pecková 3, Štěpánová 2, Whalen 2 Valosun - Hejdová 12, Svobodová 10, Whitley 10, Vlková 7, Belanská 6, Giacintová 4, Kysilková 3 Další výsledky 7. kola: Gambrinus Brno - BK Strakonice 118:40 (27:18, 59:22, 79:32) Sokol Hradec Králové - Skřivánek Ústí n. L. 97:47 (30:12, 57:20, 77:26 Slovanka Tábor - Kara Trutnov 70:78 (30:46, 43:59 BK Karlovy Vary - Sparta Praha 75:62 (16:16, 33:38, 56:48)