Konečně jsme zahráli dobře v obraně, těšilo kouče

7.12.2007
Co dovedlo basketbalistky ZVVZ USK Praha k druhému vítězství v letošním ročníku Evropské ligy? Především precizní výkon na obranné polovině hřiště. V Šibeniku jsme v tomto směru odehráli velice zdařilou partii a sladkou odměnou za vyvinuté úsilí je konečný výsledek: 62:71!
Náš tým prohrál na chorvatské půdě pouze druhou čtvrtinu, a to o jediný koš 14:17. Ostatní tři hrací období vyhrál: první 16:13, třetí 22:17 a čtvrté 19:15. Zejména počty inkasovaných bodů v jednotlivých částech hry svědčí o tom, že svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše hrály celých 40 minut velice koncentrovaně. "Myslím si, že jsme konečně dokázali odehrát dobrý zápas v obraně," citovala ČTK spokojeného trenéra Lubora Blažka. Domácí hráčky jsme donutili k nezvykle velkému počtu střel z dálky, přitom úspěšnost tříbodové střelby Šibeniku jen lehce přesáhla hranici 20% (6/27 - 22,2%). První muž naší střídačky prozradil, kde před důležitým zápasem čerpal inspiraci při spřádání taktických plánů. "Poučili jsme se ze zápasu Šibeniku s Jekatěrinburgem, který měl s jejich hrou obrovské problémy." Vadou na kráse snad zůstal jen vysoký počet míčových ztrát. Basketbalistky ZVVZ USK jich vyprodukovaly 21, což bylo o sedm více, než jejich soupeřky. "To, že jsme zbytečně ztráceli míče, mne trochu mrzí. Jinak jsem byl s naším výkonem spokojený," doplnil hlavní kouč vítězného týmu.