Skvělé! Z Šibeniku vezeme cenné vítězství

6.12.2007
Velice důležité dva body si odvážejí z chorvatského Šibeniku basketbalistky ZVVZ USK Praha. Náš tým dokázal v pátém pokračování Evropské ligy zvítězit na půdě soupeřek o devět bodů 71:62 a vylepšil svou aktuální bilanci na dvě výhry a tři porážky.
EVROPSKÁ LIGA ŽEN (SKUPINA B): Jolly JBS Šibenik - ZVVZ USK Praha 62:71 (13:16, 30:30, 47:52) Naše hráčky začaly velmi dobře, což platilo zejména pro defenzivní činnost. V prvních osmi minutách sice ztratily pět míčů, ale úspěšnost soupeřovy střelby z pole stlačily až k hranici 25% (Chorvatky proměnily jen čtyři ze svých prvních šestnácti střeleckých pokusů) a díky tomu si po většinu prvního poločasu udržovaly mírný náskok. Domácí tým se sice na přelomu druhé a třetí čtvrtiny bodově dotáhl, jenže do poslední části hry už opět vstupovaly s pětibodovým vedením svěřenkyně trenérů Blažka a Beneše. V závěrečné čtvrtině pak svůj náskok ještě navýšily, a tak se mohly zcela po zásluze radovat z prvního triumfu na soupeřově palubovce. Vítězkám se sice nepovedlo ustrážit největší ofenzívní lídry Šibeniku - obávané trio Dickson, Jurič a Jelavič se postaralo o 87% bodů svého týmu (!!!) - avšak ostatní domácí hráčky se vůbec neprosadily. Čtvrtou nejlepší střelkyní poražených byla Barbara Turner s pouhými čtyřmi body... ZVVZ USK na tom byl v tomto směru podstatně lépe. Do dvouciferných čísel se dostaly Janell Burse (16 bodů, z pole 7/19) a Lindsay Whalen (15 bodů, 3/12, trestné hody 9/11, navíc 8 doskoků a 6 asistencí), na útočné polovině hřiště se však dokázaly prosadit i nová posila Jelena Karpova (9 bodů, z pole 4/5), Markéta Mokrošová (9 bodů, trojky 2/4) či Sandra LeDréan (8 bodů, 4/6). Basketbalistky v modro-žlutých dresech lépe střílely (z pole 42,9%, Šibenik jen 33,3%), navíc kralovaly v doskakování (celkový poměr doskočených míčů byl 28 - 42, útočné doskoky 7 - 11). Opět sice ztratily více míčů než soupeř (21 ztrát oproti 14 ztrátám domácích), avšak tentokrát je to v cestě za vítězstvím nepřibrzdilo. Střelkyně: Šibenik - Dickson 22, Jurič 20, Jelavič 12, Turner 4, Guneva 2, Ivankovič 2 ZVVZ USK - Burse 16, Whalen 15, Mokrošová 9, Karpova 9, LeDréan 8, Ferančíková 6, Elhotová 4, Hartigová 2, Godin 2 Další zápasy skupiny B: Wisla Krakov – Basket Bourges 66:61 UMMC Jekatěrinburg – Halon Avenida Salamanca 90:64