Strakonice neměly nárok, rozhodl náš drtivý nástup

30.11.2007
Pouhý den po dramatické, leč neúspěšné euroligové bitvě se Salamancou nastoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha k dalšímu zápasu v Trocal Ženské basketbalové lize. V 6. kole zajížděly do Strakonic, které po suverénním úvodu deklasovaly rozdílem 57 bodů.
6. KOLO TROCAL ŽBL: BK Strakonice - ZVVZ USK Praha 39:96 (12:54, 34:76) Utkání mělo podle předpokladů hned od úvodního rozskoku naprosto jednoznačný průběh. V prvních 4,5 minutách se do střelecké listiny zapsalo všech pět hráček naší základní pětky (0:10) a po šesti minutách už to bylo 0:17! První čtvrtina nakonec skončila rozdílem čtyřiadvaceti bodů a náskok ZVVZ USK i nadále utěšeně narůstal. V 15. minutě po koši Elodie Godin byl stav 6:40 a po prvním poločase jsme vedli o 42 bodů. Až ve třetí části hry, kdy hráčky v modro-žlutých dresech přece jen polevily, se poměr sil na hřišti o něco vyrovnal. Třetí čtvrtina skončila nerozhodně 22:22, ale poslední hrací období znovu vyznělo jasně pro favorizovaný hostující tým, který jej vyhrál 20:5. "Utkání jsme rozhodli již v prvním poločase. Strakonice se ve druhé půli zlepšily a zápas se dohrával v poklidném tempu," okomentoval šestý ligový duel v letošní sezoně kouč vítězů Lubor Blažek. Jeho protějšek, strakonický trenér Eduard Gaisler, pochopitelně nebyl příliš spokojen. "První půle byla z naší strany tragická. Po důrazné poločasové domluvě v šatně se nám alespoň podařilo uhrát vyrovnanou třetí čtvrtinu." V domácím družstvu nastřílela dvouciferný počet bodů pouze Jana Stejskalová (10 bodů, z pole 4/13), po 8 bodech přidaly Iveta Urbanová (3/11) s Elenou Cherniy (4/7). V dresu ZVVU USK se střelecky skvěle dařilo Markétě Mokrošové, která trefila 5 ze 6 tříbodových pokusů a celkem se dostala na 21 bodů. Tři hráčky nastřílely shodně po 11 bodech (Michaela Hartigová 4/7, Lindsay Whalen 5/9 a Tereza Pecková 4/9). A jaká jsou důležitá čísla ze statistik? Úspěšnost střelby z pole: 32,7% - 53,5%, počet míčových ztrát: 25 - 9, trestné hody: 1/2 - 12/19. Střelkyně: Strakonice - Stejskalová 10, Urbanová 8, Cherniy 8, Konvičková 4, King-Bishof 4, Punčochářová 3, Baláková 2 ZVVZ USK - Mokrošová 21, Hartigová 11, Pecková 11, Whalen 11, Elhotová 9, Štěpánová 8, Agalareva 8, Ferančíková 6, Godin 6, Kotlanová 3, Burse 2