Bezproblémové vítězství s pořadovým číslem pět

24.11.2007
Ústecké basketbalistky nás v pátém pokračování Trocal Ženské basketbalové ligy příliš neprověřily. V Praze sice prohrávaly po sedmi minutách hry jen o šest bodů, jenže pak přišla smršť ZVVZ USK, který nakonec zvítězil naprosto suverénně o dvaasedmdesát bodů.
5. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha – Skřivánek Ústí n. L. 114:42 (25:11, 63:20, 86:29) Zápas se hned od začátku vyvíjel podle předem očekávaného scénáře. Po třech minutách hry jsme vedli i díky šesti bodům ex-ústecké Terezy Peckové 9:0 a o chvíli později to bylo 15:2. Pak se sice hostující hráčky na chvíli osmělily a po šňůře 9:2 upravily průběžný stav na přijatelných 17:11, avšak dění na hřišti se tím nijak zásadně nezměnilo. Přelom první a druhé čtvrtiny jsme vyhráli 10:0, na začátku 17. minuty se po koši Evy Kotlanové vyšplhal rozdíl ve skóre až na propastných čtyřicet bodů (55:15) a pak už byl konečný výsledek jen otázkou skóre. Jistě není bez zajímavosti, že v úvodních osmnácti minutách se o všechny body ústeckého družstva starala výhradně dvojice Gabriela Medunová (v té chvíli měla na kontě již 10 bodů) a Hana Nováčková (5)! První jmenovaná byla nakonec druhou nejlepší střelkyní svého týmu, když celkem zaznamenala 14 bodů (z pole 5/16), ještě o dva body více nastřílela Jana Kallmunzerová (5/8). Dalším vskutku pozoruhodným zápisem je skutečnost, že ještě dvacet vteřin před koncem prvního poločasu měla sama Michaela Ferančíková na svém kontě o jeden bod víc, než celý tým Ústí!!! Nakonec nastřílela 33 bodů (střelba z pole 13/19 a trestné hody 6/6), k nimž přidala 9 doskočených míčů (koeficient užitečnosti 38). Do dvouciferných čísel se dostalo ještě dalších pět hráček ZVVZ USK. Tereza Pecková proměnila 7 z 11 střel z pole a 5 ze 7 trestných hodů a nastřílela 19 bodů, Kamila Štěpánová zaznamenala 14 bodů (6/9). Po deseti bodech nastřílely Elodie Godin (navíc 10 doskoků), Eva Kotlanová (z pole 4/5) a Markéta Mokrošová. Střelkyně: ZVVZ USK - Ferančíková 33 bodů a 9 doskoků, Pecková 19, Štěpánová 14, Mokrošová 10, Kotlanová 10, Goden 10 bodů a 10 doskoků, Whalen 9, Elhotová 9, Hartigová 0 bodů a 8 doskoků Ústí - Kallmunzerová 16, Medunová 14, Nováčková 7, Kalkusová 3, Vopálenská 2 Další výsledky 5. kola: Gambrinus Brno - Kara Trutnov 85:47 (40:28, 62:43) Hradec Králové - Sparta Praha 76:69 (24:18, 46:37, 60:53) Slovanka Tábor - Karlovy Vary 65:79 (13:15, 31:32, 47:43) BK Strakonice - Valosun Brno (hraje se 25. 11.)