Na Folimanku přijede nováček z Ústí

23.11.2007
Jeden ze dvou týmů, které v dosavadním průběhu Trocal Ženské basketbalové ligy ani jedinkrát nevyhrály, bude dalším soupeřem ZVVZ USK Praha v tuzemské elitní soutěži. Na Folimanku přijede v sobotu po poledni nováček z Ústí n. L. a není pochyb o tom, že naše hráčky budou v utkání 5. kola jasným favoritem.
5. KOLO TROCAL ŽBL: ZVVZ USK Praha - Skřivánek Ústí n. L. (24. 11. v 15 hodin, SH Folimanka) Zatímco basketbalistky ZVVZ USK všechna svá dosavadní střetnutí v Trocal ŽBL vyhrály a mají tedy stoprocentní bilanci 4-0, naše nejbližší soupeřky jsou na tom přesně naopak. Do ligy vstoupily drtivou domácí porážkou o 65 bodů se Spartou (40:105!), po níž následoval další neúspěch v Trutnově - Kara zvítězila naprosto přesvědčivě 96:44, když už po prvním poločase vedla o 32 bodů. V dalších dvou kolech se ústecký tým představil před vlastními fanoušky. Nejprve vysoko prohrál s brněnským Valosunem 65:92, a to zejména vinou nezvládnutého začátku (první čtvrtina skončila 8:27), poté v minulém kole nestačil ani na Strakonice. Tento zápas byl sice nejvyrovnanější, avšak Skřivánek jej ztratil v poměru 66:76. Největší ofenzívní oporou Ústí je jednoznačně teprve šestnáctiletá pivotka Gabriela Medunová (184 cm). Ve třech z dosavadních čtyř odehraných utkání nastřílela dvouciferný počet bodů a udržuje si velmi dobré průměry 14,8 bodu a 6,2 doskoku na zápas. Nad desetibodovým průměrem jsou ještě Lenka Peksová (11,7 bodu a 5 doskoků) s Janou Kallmunzerovou (10,5 bodu a 5 doskoků).