Polky rozhodly o svém triumfu až v závěru

21.11.2007
Ještě minutu před koncem zápasu držely basketbalistky ZVVZ USK Praha těsné vedení, nakonec však ve třetím letošním utkání Evropské ligy prohrály. Dramatickou koncovku totiž lépe zvládl Krakov, který se tak raduje ze svého druhého vítězství v soutěži.
3. KOLO EVROPSKÉ LIGY (SKUPINA B): Wisla Krakov – ZVVZ USK Praha 74:71 (22:21, 34:36, 57:52) Úvod zápasu našim hráčkám vyšel – ve 2. minutě jsme vedli 7:2. Ani jedno družstvo si však v dalším průběhu prvního poločasu nedokázalo vypracovat výraznější náskok, a tak jsme do druhé půle vstupovali se dvěma body k dobru. Ve 23. minutě jsme po úspěšné střele Janell Burse vedli již o sedm bodů, ale Krakov šňůrou 10:2 skóre otočil a na začátku poslední části hry to bylo již 59:52. Basketbalistky v modro-žlutých dresech ale během jediné minuty své manko vymazaly a tři minuty před koncem dokonce vedly 66:64! Těsný náskok jsme hájili ještě 65 vteřin před koncem, jenže pak trefila Anna Wielebnowska trojku a poslala Wislu do dvoubodového vedení. V samotném závěru mohla Janell Burse vyrovnat, ovšem proměnila pouze jeden ze dvou trestných hodů a když na druhé straně byla ve stejné "disciplíně" dvakrát úspěšná Candice Dupree, bylo definitivně rozhodnuto. Největšími oporami domácího týmu byly Anna Wielebnowska a Jelena Škerovič. První jmenovaná zaznamenala 22 bodů, když proměnila 9 z 12 střel z pole (z toho trojky 2/3) a oba dva trestné hody, Škerovič se především díky 13 bodům z prvního poločasu dostala na konečných 16 bodů (z pole 6/10, z toho trojky 2/3). V našem družstvu se do dvouciferných čísel dostaly hned čtyři hráčky. Janell Burse proměnila 6 z 15 střeleckých pokusů a nastřílela 17 bodů (navíc si připsala 11 doskoků, ale i 6 ztracených míčů), o tři body méně zaznamenala Kateřina Elhotová (z pole 6/10, z toho trojky 2/3). Sandra LeDréan nastřílela 13 bodů (5/14) a Michaela Hartigová přidala k 11 bodům 10 doskočených míčů (z pole 5/6). Střelkyně: Krakov - Wielebnowska 22, Škerovič 16, Palka 9, DeForge 9, Kobryn 6, Dupree 6, Fernandez 3, Gburczyk 3 ZVVZ USK - Burse 17 bodů a 11 doskoků, Elhotová 14, LeDréan 13, Hartigová 11 bodů a 10 doskoků, Mokrošová 8, Whalen 6, Ferančíková 2 Výsledky dalších zápasů: Jekatěrinburg – Šibenik 78:63 Salamanca – Bourges 69:65