Z Trutnova vezeme další vítězství

17.11.2007
Pro čtvrté vítězství v letošním ročníku Trocal Ženské basketbalové ligy si hráčky ZVVZ USK Praha dojely do Trutnova. O osudu zápasu se definitivně rozhodlo až v poslední čtvrtině, v níž si náš tým vypracoval dvouciferné vedení, které už v závěru udržel.
TROCAL ŽBL, 4. KOLO: Kara Trutnov - ZVVZ USK Praha 55:64 (16:17, 29:36, 48:53) Domácí hráčky trefily v úvodní čtvrtině čtyři trojky (Mišurová 2 a Zohnová 2) a díky tomu vedly na začátku 10. minuty 16:14. Přelom prvních dvou částí hry jsme sice vyhráli 7:0, jenže Trutnov šestibodovou šňůrou opět skóre otočil a po sedmnácti minutách hry držel vyrovnaný stav 29:29. Konec prvního poločasu vyzněl lépe pro ZVVZ USK, ale hostitelky se stále mohly spolehnout na přesnou střelbu z perimetru. Ve třetí čtvrtině se z dálky trefily během pěti minut postupně Špirková, Hindráková a Johnová a ve 29. minutě to bylo 48:49. Rozhodující "trhák" se našemu družstvu podařil až v poslední části hry. Čtyři minuty před koncem za stavu 52:57 trefila důležitou trojku Tereza Pecková, o chvíli později Janell Burse navýšila rozdíl ve skóre na deset bodů a bylo jasné, že dva body poputují na Folimanku. V domácím týmu se nejvíce střelecky dařilo Kateřině Zohnové (13 bodů), do dvouciferných čísel se dostala ještě Irena Špirková (10 bodů). ZVVZ USK měl ofenzívní tahouny v Janell Burse (13 bodů, z pole 6/13), Sandře LeDréan (12 bodů, 6/7) a Markétě Mokrošové (10 bodů). "Byl to nadprůměrný ligový zápas. Domácí nás zaskočili výbornou obranou a střelbou, proto byl zápas dlouho vyrovnaný. V závěru se projevila naše větší zkušenost," zhodnotil zajímavé utkání asistent Ivan Beneš. Střelkyně: Trutnov - Zohnová 13, Špirková 10, Mišurová 9, Johnová 8, Hindráková 5, Šnajdrová 4, Petrovická 3, Karavaeva 3 ZVVZ USK - Burse 13, LeDréan 12, Mokrošová 10, Whalen 9, Hartigová 6, Pecková 4, Elhotová 4, Goden 4, Ferančíková 2 Další výsledky 4. kola: Valosun Brno - Slovanka Tábor 88:71 (23:18, 45:37, 66:51) Karlovy Vary - Sokol Hradec Králové 67:79 (13:21, 32:38, 56:60) Sparta Praha - Gambrinus Sika Brno 53:100 (13:17, 29:40, 44:72) Skřivánek Ústí n. L. - BK Strakonice 66:76 (22:24, 41:43, 54:58)