Paráda! Bourges na kolenou, slavíme první výhru!!!

15.11.2007
Výborný výkon předvedly basketbalistky ZVVZ USK Praha v premiérovém domácím utkání letošního ročníku Evropské ligy proti špičkovému francouzskému celku Basket Bourges. Vítězství o devět bodů znamená, že hráčky v modro-žlutých dresech vyrovnaly svou aktuální bilanci na 1 výhru a 1 porážku.
2. KOLO EVROPSKÉ LIGY (SKUPINA B): ZVVZ USK Praha - Basket Bourges 60:51 (16-21, 21-12, 12-9) Pro konečný výsledek byla velice důležitá zejména třetí čtvrtina. První poločas totiž skončil rozdílem jediného koše (27:30), avšak ve třetím hracím období jsme stlačili úspěšnost soupeřovy střelby z pole pod hranici 30% (5/17) a tuto část hry jsme i díky tomu vyhráli o devět bodů. Protože svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše pokračovaly v precizním výkonu na obranné polovině hřiště i nadále, postupně si vypracovaly až desetibodové vedení (55:45). Bourges sice nesložilo zbraně a necelých 50 vteřin před koncem prohrávalo po šestibodové šňůře jen o čtyři body, ale pak dala důležitý koš Sandra LeDréan a definitivně tak pojistila cenný triumf ZVVZ USK. Právě Sandra LeDréan byla s 16 body nejlepší střelkyní zápasu, když proměnila 6 z 10 střeleckých pokusů z pole a všechny tři trestné hody. Pivotka Janell Burse nastřílela o tři body méně (z pole 6/12, navíc 10 doskočených míčů), prosadit se dokázaly i uzdravené opory Michaela Ferančíková (za 9 minut nastřílela 8 bodů, z pole 3/4, trestné hody 2/2) a Markéta Mokrošová (8 bodů, trojky 2/2, trestné hody 2/2, navíc 4 asistence). Svůj první "ostrý" zápas v našem dresu odehrála americká rozehrávačka Lindsay Whalen. Na palubovce strávila 24 minut, během nichž minula všech sedm střel z pole a utkání ukončila s bilancí 1 bodu a 3 asistencí. Povedené střetnutí má za sebou Tereza Pecková, která trefila 4 z 5 střel z pole a zaznamenala 8 bodů. Ofenzívu hostujícího družstva táhly podle očekávání pivotka Sonja Kireta s australskou rozehrávačkou Belindou Rose Snell. První jmenovaná si připsala double-double za 15 bodů a 10 doskoků (střelba z pole 6/11), Snell nastřílela 13 bodů, ale proměnila pouze 5 z 16 střel. Třetí nejlepší střelkyní Bourges byla s pouhými 6 body Catherine Melain... Vítězky mnohem lépe střílely (24/50 - 48%, Bourges jen 20/66 - 30,3%), a tak jim nakonec nevadil ani dvojnásobný počet míčových ztrát (22 - 11). "Bourges je jedno z nejlepších evropských družstev. Vítězství má pro nás obrovskou cenu co se týče motivace do další práce, je to velmi povzbuzující," cituje ČTK hlavního kouče Lubora Blažka. Střelkyně: ZVVZ USK - LeDréan 16, Burse 13 bodů a 10 doskoků, Ferančíková 8, Mokrošová 8, Pecková 8, Elhotová 4, Hartigová 2, Whalen 1 Bourges - Kireta 15 bodů a 10 doskoků, Snell 13, Melain 6, Petrovič 5, Ndongue 5, Lepron 3, Paul 2, Miyem 2 Další výsledky skupiny B: Wisla Krakov - UMMC Jekatěrinburg 53:80 JBS Šibenik - Halcon Avenida Salamanca 80:71