Těsná porážka a nepříjemné zranění

9.9.2007
Druhé utkání na třídenním mezinárodním přípravném turnaji v Itálii, v němž české basketbalistky změřily síly s domácím výběrem, rozhodně nedopadlo podle představ trenérů. Nejen výsledkově - Česko prohrálo těsně o čtyři body - ale i kvůli nepříjemnému zranění pivotky Ivany Večeřové.
PŘÍPRAVA ŽEN NA ME: Itálie - Česko 82:78 (20:20, 44:38, 65:58) Po vyrovnané úvodní čtvrtině si italské reprezentantky vypracovaly do konce prvního poločasu šestibodový náskok a po vyrovnaném průběhu se nakonec radovaly z těsného vítězství. "Navzdory porážce musím konstatovat, že naše hráčky podaly dobrý výkon," pochválil své svěřenkyně hlavní trenér Jan Bobrovský, jenž musí spolu se svým asistentem Luborem Blažkem řešit další komplikace. Stínem zápasu je totiž zranění Ivany Večeřové, která má zlomený nos. Brněnská pivotka je už druhou hráčkou, která vypadla z přípravy na evropský šampionát - před dvěma týdny se zranila kapitánka Hana Machová, která podstoupila operaci menisku. Kouč Bobrovský je však v otázce jejich návratu před ME optimistický. "Obě hráčky nám citelně chybí, ale věřím, že ME stihnou." V zajímavém duelu s Itálií se nejvíce střelecky dařilo dvojici Michaela Hartigová-Eva Vítečková. Podkošová hráčka ZVVZ USK Praha byla s 21 body nejlepší střelkyní českého týmu, Vítečková zaznamenala o jediný bod méně. Třetí dvoucifernou střelkyní byla Jana Veselá, která nastřílela 13 bodů, Markéta Mokrošová se zapsala do statistik 7 body. Nejvíce bodů: Macchiová 22, Zaraová a Sotanaová 10 - Hartigová 21, Vítečková 20, Veselá 13, Uhrová 8, Mokrošová 7 Poslední střetnutí na turnaji v Itálii odehrají naše basketbalistky dnes, tedy v neděli, a jejich soupeřem bude Belgie.