Češky prohrály v další fázi přípravy s Ruskem

30.8.2007
První ze dvou přípravných utkání s Ruskem se českým basketbalistkám výsledkově nepovedlo. Po nepovedeném úvodu naše reprezentantky neustále dotahovaly náskok soupeřek a nakonec podlehly rozdílem deseti bodů. Druhý zápas se hraje v pátek v Prostějově.
PŘÍPRAVA ŽEN PŘED ME: Česko - Rusko 59:69 (15:21, 34:39, 44:54) Rusky si v první čtvrtině vypracovaly až desetibodové vedení a domácí výběr se pak marně snažil počáteční dvoucifernou ztrátu dohnat. Po sedmnácti minutách hry byl sice pozadu o jediný koš (28:30), nicméně hostující hráčky záhy znovu odskočily na výraznější rozdíl a svůj náskok už uhlídaly. "S výkonem mohu být navzdory porážce spokojen. Líbila se mi zejména naše obrana. Po rozpačitém začátku jsme začali v defenzivě na soupeřky vyvíjet tlak, který jim dělal problémy. V přípravě budou dostávat prostor všechny hráčky kádru," řekl po utkání ČTK hlavní trenér českých reprezentantek Jan Bobrovský. Nejlepší střelkyní domácího družstva byla s 12 body pivotka Petra Kulichová, žádná z jejich spoluhráček se nedostala nad deset nastřílených bodů. Podkošová hráčka ZVVZ USK Michaela Hartigová zaznamenala 8 bodů, o dva méně přidala její klubová spoluhráčka Markéta Mokrošová. Nejlepší střelkyně: Kulichová 12, Vítečková 9, Večeřová a Hartigová po 8, Mokrošová 6 - Ščegolevová 13, Stěpanovová 12, Korstinová 10, Osipovová 9