Příprava žen před ME: jedno vítězství a jedna porážka

29.8.2007
Dva zápasy s Běloruskem sehrály na začátku tohoto týdne české reprezentantky v rámci přípravy na nadcházející mistrovství Evropy, které se uskuteční v Itálii. První duel vyšel překvapivě lépe soupeřkám, které jej vyhrály těsně o jediný bod, odvetu už podle očekávání ovládlo Česko. Třetí zápas se hraje dnes.
PŘÍPRAVA ŽEN PŘED ME: 1. zápas: Česko - Bělorusko 66:67 (19:12, 26:30, 44:43) Svěřenkyně trenérů Jana Bobrovského a Lubora Blažka začaly v brněnské hale ve svižném tempu a v první čtvrtině si vypracovaly sedmibodové vedení. Druhá část hry jim však vůbec nevyšla - Bělorusky ji vyhrály jednoznačně 18:7 a do druhého poločasu vstupovaly se čtyřmi body k dobru. Třetí hrací období sice opět vyšlo lépe domácím basketbalistkám, ale hostující tým se udržel po celý zbytek zápasu v kontaktu a v koncovce dokonce strhl vítězství na svou stranu. "Nedařilo se nám střelecky a hra v obraně nebyla kvalitní. Soupeřky si v útoku doskakovaly nepovedené střely, tím si znovu nabíjely na úspěšné pokusy," ohlédl se za prvním utkáním Lubor Blažek. Nejlepší střelkyní českého výběru byla s 16 body Eva Vítečková. Potěšitelné je, že se na útočné polovině hřiště dokázaly výrazněji střelecky prosadit i dvě hráčky ZVVZ USK. Pivotka Michaela Hartigová zaznamenala 10 bodů a nadějná rozehrávačka Kateřina Elhotová jen o jediný méně. Nejlepší střelkyně: Vítečková 16, Hartigová 10, Elhotová 9, Kulichová 8 - Troinová 13, Drozdová a Beremejenková 11 2. zápas: Česko - Bělorusko 71:61 (20:14, 42:31, 56:41) Druhé střetnutí, které viděli diváci v Mikulově, mělo naprosto odlišný vývoj. České reprezentantky totiž vyhrály všechny tři úvodní čtvrtiny a po třiceti minutách vedly přesvědčivě o patnáct bodů. Nejlepší střelkyní Česka byla Michaela Hartigová s 11 body, v útoku jí dobře sekundovalo zejména brněnské trio Kulichová-Vítečková-Veselá. "Oproti pondělnímu zápasu jsme se zlepšili hlavně v doskakování, kde jsme soupeřky předčili. Prosazovala se zejména Hartigová," vrátil se Lubor Blažek ke včerejšímu duelu. Ve hře národního týmu jsou podle něj stále vidět rezervy. "Postupné útoky jsme dohrávali komplikovaně a pomalu. Chybí nám lehkost, na hráčkách je patrná únava z náročné přípravy." Nejlepší střelkyně: Hartigová 11, Kulichová 9, Vítečková a Veselá po 8 - Anafrienková 15, Beremejenková 11