Trojky v prvním poločase rozhodly

26.1.2024
Po středeční výhře v rámci EuroLeague Women čekala hráčky ZVVZ USK Praha předehrávka 15.kola Chance Ženské basketbalové ligy. Soupeřem jim v tomto kole byl momentálně třetí tým soutěže – BLK Slavia Praha. Zápas byl od úvodních minut zcela v režii USK a po zásluze si tak připisuje výhru 124:41.

Vstup do utkání se hráčkám ZVVZ USK Praha velmi vydařil, když hned v úvodu zaznamenaly devítibodovou šňůru. Na to reagoval trenér domácích oddechovým časem. Hostující celek však ve svém tempu i nadále pokračoval a navyšoval svůj bodový náskok. První body dala Slavie až ve 4. minutě utkání, kdy oba trestné hody proměnila Kateřina Rokošová. USK využívalo v první čtvrtině především nevynucených ztrát soupeře na útočné polovině a jejich nízké střelecké úspěšnosti, kdy Slávistky volily často těžké střelecké pozice. Ve chvíli, kdy Veronika Šípová po spolupráci s Marií Conde přidala další dva body, tak byl bodový náskok USK již třicetibodový. Svěřenkyně Natálie Hejkové hrály s velkou chutí na obou stranách hřiště. V útoku si dokázaly skvěle posunout míč a díky vysoké střelecké úspěšnosti vedly v poločase již 73:21. Výborná byla především střelba za tři body, kdy hráčky proměnily za prvních dvacet minut deset trojek z čtrnácti pokusů. V obraně naopak nedaly slávistkám šanci ke skórování lehkých košů. Druhý poločas pak začal ve stejném duchu. Slavie si nevěděla rady především s obranou USK, kdy byly svěřenkyně Dušana Medvedckého často nuceny zakončovat v posledních vteřinách útoku. Dostávaly se tak k těžkým střelám, které byly především zpoza tříbodového oblouku. USK si hrálo nadále svou hru a bod po bodu navyšovalo svůj náskok. Emese Hof pak v 2. minutě čtvrté čtvrtiny překonala stobodovou hranici a bodový stav zcela ukazoval na dominanci českých mistryň.

Nejužitečnější hráčkou utkání byla Valeriáne Ayayi, která za necelých 15 minut na hřišti zaznamenala 19 bodů, 6 doskoků, 5 asistencí a 1 zisk. Hned dalších šest hráček z týmu ZVVZ USK Praha zapsalo dvouciferný počet bodů ( Hof 21 b., Magbegor 17 b., Oblak 15 b., Sabally 14 b., Andělová a Šípová 12 b.).

BLK Slavia Praha – ZVVZ USK Praha 41:124 (8:33, 13:40, 11:24, 9:27)

Hof 21, Ayayi 19, Magbegor 17, Oblak 15, Sabally 14, Andělová a Šípová po 12, Vyoralová 8, Conde 6,