Turnaj jsme vyhráli bez jediné porážky

19.8.2007
Bez jediného zaváhání zvládly české basketbalistky velice kvalitně obsazený mezinárodní turnaj ve Francii. Po Rusku a domácí Francii si poradily také v dnešním závěrečném střetnutí s Litvou, přičemž o svém vysokém triumfu rozhodly již v prvním poločase.
PŘÍPRAVNÝ TURNAJ ŽEN - FRANCIE Česko - Litva 99:64 (32:14, 54:29, 77:43) První čtvrtinu vyhrál v pohodě hrající český tým o osmnáct bodů a do konce prvního poločasu svůj náskok ještě o dalších sedm bodů navýšil. Výsledek? Luxusní průběžné vedení o 25 bodů a jistota třetího vítězství. "Hlavně v prvním poločase jsme předváděli krásný basketbal s rychlými protiútoky. Po změně stran jsme už hodně střídali. Soupeřky toho využily a v poslední čtvrtině srovnaly krok," řekl ČTK spokojený trenér Jan Bobrovský. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 21 body kapitánka Hana Machová, výrazně se dokázaly prosadit i Eva Vítečková (15 bodů), Michaela Uhrová (14 bodů) a Romana Hejdová (13 bodů). Neztratila se ani její kolegyně z juniorského výběru, rozehrávačka ZVVZ USK Praha Kateřina Elhotová, která dokázala nastřílet 10 bodů. Nejvíce bodů: Machová 21, Vítečková 15, Uhrová 14, Hejdová 13, Elhotová 10, Veselá 7, Šujanová 6 - Brazdekieteová 16, Sulciuteová 12 Druhý dnešní zápas: Rusko - Francie 74:70 Celkové pořadí: 1. Česká republika 6 b., 2. Rusko 5 b., 3. Francie 4 b., 4. Litva 3 b.