Parádní první poločas byl základem k cenné výhře

17.8.2007
Cenným vítězstvím nad Ruskem v poměru 77:70 vstoupily české basketbalistky do mezinárodního přípravného turnaje ve Francii. Základ k výhře přitom položily již v prvním poločase, v němž po perfektním výkonu deklasovaly silného soka o neuvěřitelných jednadvacet bodů!
PŘÍPRAVNÝ TURNAJ ŽEN - FRANCIE Česko - Rusko 77:70 (44:23) Česká republika vedla po celé utkání, především v prvním poločase převyšovala Rusko ve všech směrech. "První poločas jsme hráli opravdu velmi hezky, dokázali jsme soupeřky přehrávat v podkošových soubojích a hlavně se nám dařila střelba," chválil své svěřenkyně trenér Jan Bobrovský. Na útočné polovině hřiště se nejvíce dařilo podkošovým hráčkám Petře Kulichové a Ivaně Večeřové. První jmenovaná nastřílela 16 bodů, Večeřová jen o tři méně. Do dvouciferných čísel se dostala ještě Eva Vítečková, která zaznamenala 10 bodů, čtvrtou nejlepší střelkyní národního týmu byla se 7 body Markéta Mokrošová. Nejvíce bodů: Kulichová 16, Večeřová 13, Vítečková 10, Mokrošová 7, Machová 6 - Ščegolevová 21, Osipovová 13, Karpovová 10