Stobodová hranice pokořena podruhé v sezóně

18.11.2023
Ke druhému utkání během necelých 24 hodin nastoupily v sobotu hráčky ZVVZ USK Praha. Soupeřem jim byl nováček letošního ročníku Chance ŽBL DSK Basketball Brandýs. Svěřenkyně Natálie Hejkové si po páteční výhře poradily i s týmem Daniela Kurucze, který porazily vysoko 105:42.

Již od úvodního rozskoku začalo USK diktovat tempo hry. Skóre otevřela ihned z první akce utkání María Conde.  Rychlý přechod, týmové pojetí hry a přesilové situace zdobily USK v prvním dějství. To už vedlo ve 3.minutě utkání dvouciferným bodovým rozdílem. Trenér Daniel Kurucz chtěl rozjeté USK zpomalit vybráním time-outu. Ani oddechový čas však nepomohl zastavit rozjetý vlak. Na konci první čtvrtiny, tak skóre ukazovalo stav 35:13 pro domácí celek z Královky.  Vstup do druhé desetiminutovky však nebyl podle představ pražanek, kdy se ofenziva USK zastavila a Brandýs dokázal stáhnout manko na 12 bodů. To bylo však jediné přiblížení ke skóre domácího celku. Ve zbytku utkání USK ukázalo, že otěže zápasu má pevně ve svých rukou.

Po změně stran USK potvrdilo, že jeho silnou stránkou jsou v letošní sezóně druhé poločasy. Ve třetí čtvrtině dovolil soupeři skórovat pouhých 6 bodů a jeho bodový náskok zároveň narůstal. Ve chvíli, kdy Tereza Vyoralová trefila trojku necelých 5 minut před koncem třetí čtvrtiny, tak USK vedlo už o 40 bodů. U tohoto čísla však nezůstalo. Aktivita všech hráček na lavičce napomohla k druhé stovce v sezóně, když pražské USK porazilo Brandýs 105:42.

Nejužitečnější hráčkou byla stejně jako ve včerejším utkání Nyara Sabally, která měla v dnešním utkání 15 bodů, 11 doskoků a 4 asistence. I v dnešním utkání si připsala double-double a nebyla jediná. Za 14 bodů a 10 doskoků si ho připisuje i María Conde. Tereza Vyoralová sahala dokonce po triple-double, když přidala 11 bodů, 10 doskoků a měla 8 asistencí. Nejlepší střelkyní utkání byla kapitánka ZVVZ USK Praha Teja Oblak, která skórovala 18 bodů ve svém druhém zápase po zranění.

ZVVZ USK Praha – DSK Basketball Brandýs 105:42 (35:13, 16:12, 23:6, 31:11)

Oblak 18 (4 a.), Magbegor 16 (7 d., 5 a.), Sabally 15 (11 d., 4 a.), Conde 14 (10 d., 5 a.), Vyoralová 11 (10 d., 8 a.), Petlanová 8, Ayayi 7, Šípová 5, Přibylová a Hof 4, Cazorla 3