První čtvrtina rozhodla

13.10.2023
Již po třetí za sebou hráčky ZVVZ USK Praha nastoupily k utkání Chance ženské basketbalové ligy už v pátek. Tentokrát jim byla soupeřem Slovanka, kterou ve sportovním areálu Rokytka porazily 111:58 a připsaly si tak další dva body do tabulky Chance ŽBL.

Skóre utkání otevřela tříbodovou střelou hráčka domácích Mircová. Na její koš vzápětí odpověděla Ezi Magbegor košem za dva body a po zisku Maite Cazorly přidala Ezi hned další koš. Od té chvíle hráčky ZVVZ USK Praha bod po bodu navyšovaly svůj náskok a diktovaly tempo. Po tříbodové střele Mariany Přibylové v úvodu druhé čtvrtiny si tým vytvořil již dvacetibodový náskok. Týmovou hrou a snahou o rychlý přechod přehrával soupeře a před poločasovou pauzou byl rozdíl již 35 bodů. V prvních dvou čtvrtinách držely svěřenkyně Natálie Hejkové konstantní bodový nástřel, když v obou čtvrtinách nastřílely přes 30 bodů. Produktivita Slovanky se pohybovala okolo 15 bodů na čtvrtinu. V druhém dějství udržel hostující tým nasazení, navyšoval náskok a zápas zcela kontroloval. Poprvé v sezóně tým překonal stobodovou hranici, když Emese Hof dala koš s faulem a následně proměnila i trestný hod.

Nejlepší střelkyní utkání byla Ezi Magbegor, která zatížila konto soupeře 20 body. Gabriela Andělová pak zaznamenala 18 bodů. Dalšími dvoucifernými střelkyněmi byla Emese Hof s 18 body, María Conde s 17 body a Veronika Šípová s 10 body.

Slovanka – ZVVZ USK Praha 58:111 (17:34, 14:32, 12:20, 15:25)

Magbegor 20, Andělová a Hof po 18, Conde 17, Šípová 10, Cazorla a Přibylová po 8, Voráčková 6 (9 d.), Vyoralová 4, Petlanová 2