Výhra znamená naději

18.8.2023
České reprezentantky do šestnácti let dnes nastoupily na evropském šampionátu k důležitému utkání o udržení divize A. V zápase o 13.-16. místo přehrály domácí Turecko 66:48 a od udržení elitní divize je tak dělí jediná výhra. V sobotu se v zápase o 13. místo utkají od 15:30 s výběrem Řecka.

Lvice U16 vstoupily do utkání s velkou motivací, což se ukázalo hned v úvodních minutách, když dovolily soupeřkám vstřelit první body až po šesti minutách hry. Samy si v této fázi utkání vytvořily dvouciferný bodový náskok. Turecké reprezentantky se však stihly v průběhu prvního poločasu oklepat z nevydařeného vstupu do utkání a do konce druhé desetiminutovky dokázaly snížit na rozdíl sedmi bodů.

Po poločasové přestávce to byl však opět český tým, který udával tempo hry a náskok narostl až na dvacet bodů. K tomu jim pomohla i převaha na doskoku, kdy Češky dokázaly doskočit skvělých 73 míčů. Soupeř si v této statistice zapsal oproti Lvicím pouhých 39 doskočených míčů. I přes opětovný nápor Turkyň si dokázaly české hráčky náskok udržet a v důležitém utkání zvítězit.

Skvělý výkon předvedla dvojice hráček Kubínová – Kalná, které obě zapsaly v dnešním zápase double-double. Nikola Kubínová dala 13 bodů a doskočila 10 míčů. Kateřina Kalná pak přidala 10 bodů a stejně jako Kubínová měla 10 doskoků.

Turecko – Česko 48:66 (12-21, 16-14, 8-18, 12-13)

Kubínová 13, Bláhová 12, Kalná 10, Salačová 8, Zídková 7, Pavelcová a Pilařová po 5, Šubová 4, Hamzová 2, Metyšová a Kaducová 0