Maďarky nad české síly

15.8.2023
České hráčky do šestnácti let odehrály na evropském šampionátu divize A osmifinálové utkání proti výběru Maďarska. Favorizované Maďarky byly nad síly českých reprezentantek, a tak si Lvice zahrají na turnaji o 9.-16. místo, kdy jako první vyzvou zítra od 13:00 výběr Izraele.

První čtvrtina byla velmi vyrovnaná, když se oba týmy hned několikrát vystřídaly ve vedení. Češky trápila od úvodu úspěšnost střelby, která byla za celý zápas pouhých 26 %. Snažily se chodit aktivně na útočný doskok. Ani 26 útočných doskoků však v konečném výsledku nepomohlo. Zlom nastal v druhé čtvrtině, kdy Maďarky začaly hrát velmi aktivně a dokázaly si vytvořit až desetibodový náskok. Češky však dokázaly znovu zabrat a manko stáhnout. Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu. Maďarky si opět budovaly náskok a po trojce necelých sedm minut do konce třetí čtvrtiny vedly až o dvanáct bodů. Výrazněji stáhnout bodový náskok Maďarek se českému výběru do konce utkání už nepovedlo, a tak si Lvice připisují prohru 58:67 a budou hrát pavouka o 9.-16.místo.

Nejlepší střelkyní byla na české straně Ema Bláhová, která zapsala 12 bodů. Nejužitečnější hráčkou pak Marie Hamzová, která k 7 bodům přidala 11 doskoků, 2 zisky, 1 asistenci a 1 blok.

Maďarsko – Česko 67:58 (14-12, 21-15, 14-16, 18-15)

Bláhová 12, Salačová a Pilařová po 8, Hamzová 7, Kalná, Šubová a Zídková po 6, Kaducová a Pavelcová po 2, Kubínová 1, Metyšová 0