Česká republika zdolala Koreu a na MS skončila sedmá

5.8.2007
České reprezentantky do devatenácti let skončily na mistrovství světa v Bratislavě na sedmé příčce. Rozhodlo o tom jejich dnešní závěrečné vystoupení - v souboji o 7. místo zdolaly Koreu přesvědčivě o čtrnáct bodů, když si rozhodující náskok vypracovaly již v úvodní čtvrtině, kterou vyhrály 35:17.
MS JUNIOREK - BRATISLAVA O 7. místo: Česko - Korea 101:87 (35:17, 24:22, 28:26, 14:22) Klíčový význam pro vývoj posledního střetnutí měla hned úvodní část hry. Svěřenkyně trenéra Mariana Svobody vstoupily do zápasu skvěle a své vedení rychle navýšily až k hranici dvaceti bodů. V následujících dvou desetiminutovkách se sice hra vyrovnala, avšak Česko těsně vyhrálo i druhou a třetí čtvrtinu a o vítezi nebylo žádných pochyb. Střeleckými oporami národního týmu bylo kvarteto Šípová, Elhotová, Štěpánová a Ovsíková. Prvně jmenované chyběl jediný doskok k tomu, aby dosáhla na ceněný double-double - zaznamenala 24 bodů a doskočila 9 míčů. Kateřina Elhotová potvrdila pověst nejlepší české střelkyně 21 body, k nimž přidala i 6 finálních přihrávek. Hodně vidět byla i další hráčka ZVVZ USK Praha. Pivotka Kamila Štěpánová nastřílela 15 bodů a doskočila 5 míčů. Do hry zasáhla i Eva Kotlanová - během 9 odehraných minut proměnila jednu střelu z pole a utkání dokončila s bilancí 2 bodů, stejného počtu doskočených míčů a 1 asistence. Nejvíce bodů ČR: Šípová 24 bodů a 9 doskoků, Elhotová 21 bodů a 6 asistencí, Štěpánová 15, Ovsíková 12