Ofenzivní smršť

1.6.2023
Sérii domácích přípravných zápasů před mistrovstvím Evropy zahájily české basketbalistky jednoznačnou výhrou nad Velkou Británií. V Praze na Královce vyhrály 98:44. Zítra se reprezentantky obou zemí utkají znovu, tentokrát v Hradci Králové.

Češky vstoupily do zápasů bez ostychu a rychle šly do devítibodového trháku. Hlavně pevná ruka Renáty Březinová zpoza trojkového oblouku byla pro Lvice důležitá. Do konce první čtvrtiny se pak náskok domácích navýšil až na 12 bodů. V půlce druhého dějství už to bylo o 20 a dá se říct, že v tu chvíli bylo po zápase. Podobný rozdíl svítil na tabuli i v poločase – 47:29.

Česko si nechalo do třetí části ještě větší nasazení. Velké Británii dovolily jen 7 bodů. Jak dobře Lvice bránily, ještě lépe útočily a zatížily konto soupeřek 25 body. Poslední část se odehrála ve stejném duchu, jako ta předešlá. Češky opět udělaly dlouho šňůru, tentokrát 20 bodovou, a atakovaly stobodovou hranici. I když jí nepokořily, připsaly si v přípravě před Eurobasketem další výhru – tentokrát 98:44.

Česko – Velká Británie 98:44 (25:13 47:29 72:36)
Holešínská 16, Stoupalová 14, Sklenářová 10, Březinová, Zeithammerová, Voráčková a Čechová po 8, Andělová 7, Hamzová 6, Vyoralová 5, Paurová a Šípová po 4