Porážka s USA znamená konec medailových snů

3.8.2007
Velice silný tým USA se postavil do cesty českým basketbalistkám ve čtvrtfinále světového šampionátu juniorek v Bratislavě. Naše hráčky zpočátku držely s favoritkami krok a po prvním poločase prohrávaly jen o pět bodů, avšak po přestávce už Američanky na hřišti jasně dominovaly a zajistily si postup do semifinále.
MS JUNIOREK - BRATISLAVA Čtvrtfinále: USA - Česko 85:66 (21:23, 21:14, 22:16, 21:13) Přestože byly české basketbalové reprezentantky celý první poločas USA vyrovnaným soupeřem, nakonec svůj čtvrtfinálový zápas prohrály a v následujících dvou dnech je čekají souboje o 5. – 8. místo. Prvních pět minut patřilo Američankám, které se proti nervózně hrajícím Češkám snadno prosazovaly a snadno se po čtyřech minutách hry dostaly do vedení 12:7. Pak ale dala dva koše v řadě Kateřina Elhotová a hra našeho týmu se začala měnit. Slušná obrana donutila soupeřky k chybám a po trojce posledně jmenované se náš výběr dostal v 7. minutě poprvé do vedení (18:17). To vydrželo našim hráčkám až do začátku druhé části. Američanky pak zrychlily hru a rychlými protiútoky nekompromisně trestaly naše chyby. V 15. minutě to bylo již o jedenáct bodů a se svěřenkyněmi trenéra Svobody to nevypadalo vůbec dobře. Jenže o minutu později se za tři trefily Giacintová s Ovsíkovou a naše hráčky začaly náskok soupeřek stahovat. Nejblíže jsme byly na začátku druhého poločasu, když Elhotová zaznamenala svou další trojku a upravila na 40:42 z našeho pohledu. V důležitou chvíli ale postihl náš tým střelecký výpadek. Češky se pět minut netrefily a USA se šňůrou 10:0 dostaly znovu do dvouciferného vedení. To už přes snahu našich hráček Američanky udržely až do konce zápasu. "Sehráli jsme s USA vyrovnaný zápas až do poslední části. To se zatím na celém turnaji povedlo jen Španělkám, takže si myslím, že můžeme být spokojeni," řekl k utkání vedoucí týmu Štěpán Mandys. "Je škoda, že se nám v některých částech hry nedařilo v útoku, protože naše obrana dělala Američankám problémy. Respekt z našeho soupeře byl cítit i ze strany rozhodčích, je ale pravda, že Amerika má zřejmě nejsilnější tým na turnaji a abychom mohli pomýšlet na vítězství, museli bychom podat výkon na hranici našich možností." Nejvíce bodů ČR: Elhotová 18, Hejdová 10, Ovsíková 10... Štěpánová 7