Juniorky jsou po výhře nad Brazílií ve čtvrtfinále MS!

1.8.2007
Paráda! České basketbalistky do devatenácti let skvěle zvládly klíčový zápas v osmifinálové skupině mistrovství světa v Bratislavě proti Brazílii a po výhře 84:72 si zajistily postup do čtvrtfinále. V něm se v pátek střetnou s lepším týmem z dvojice Slovensko - USA.
MS JUNIOREK - BRATISLAVA Česko - Brazílie 84:72 (24:18, 40:34, 64:46) Začátek důležitého zápasu poznamenala nervozita na naší straně, a tak Brazilky vedly po čtyřech minutách hry 13:7. Jenže v těžkou chvíli trefila dvě důležité trojky rozehrávačka ZVVZ USK Praha Kateřina Elhotová a bylo vyrovnáno. Soupeřky sice vzápětí pěti body v řadě opět odskočily, avšak následná šestnáctibodová šňůra (!) našeho výběru převrátila definitivně skóre v náš prospěch. (29:18). Výběr trenéra Svobody se uklidnil, začal lépe bránit a Brazilky rázem nevěděly, co na náš tým hrát. Češky nerozhodil ani pokažený konec první půle, kdy dostaly dva zbytečné koše. Osmibodová šňůra na začátku druhé půle jim vrátila dvouciferné vedení, které v průběhu třetí čtvrtky narostlo až na rozdíl jednadvaceti bodů. Přesné trojkové pokusy Brazilek v závěrečné části hry sice přinesly snížení, o vítězství našich hráček už ale nebyl žádných pochyb. "Holky odehrály super zápas. Zpočátku na nás byla trochu vidět nervozita, ale ve chvílích, kdy se zápas lámal, jsme byli určitě bojovnějším týmem než Brazílie a to rozhodlo," řekl k zápasu vedoucí družstva Štěpán Mandys. Ofenzivu českého národního týmu opět táhla již zmíněná Kateřina Elhotová. Celkem nastřílela 23 bodů, když proměnila 9 z 17 střeleckých pokusů z pole (z toho trojky 4/8)! Navíc doskočila 10 míčů a připsala si tak velice ceněný double-double. Lenka Šípová zaznamenala 16 bodů a 11 doskoků, Romana Hejdová 14 bodů a Andrea Ovsíková 10 bodů a 6 asistencí. Další hráčka ZVVZ USK Kamila Štěpánová trefila 2 z 7 střel a zápas ukončila s bilancí 6 bodů a 6 doskoků. Nejvíce bodů ČR: Elhotová 23, Šípová 16, Hejdová 14, Ovsíková 10