Na Švédsko hráčky do 19 let nestačily

30.7.2007
České reprezentantky do devatenácti let prohrály svůj první zápas v osmifinálové skupině mistrovství světa v Bratislavě se Švédskem 64:78. Zítra čeká svěřenkyně trenéra Mariana Svobody ve večerním zápase Austrálie, která dnes porazila Kanadu 70:55.
MS JUNIOREK - BRATISLAVA Česko - Švédsko 64:78 (14:15, 18:16, 11:15, 21:32) Začátek střetnutí poznamenla oboustranná nervozita. Přesto to byly Češky, které měly po většinu prvního poločasu mírně navrch. Začátek vyšel opoře družstva Hejdové a ve druhé čtvrtině se chytla rozehrávačka Bartoňová, která nasázela soupeřkám 3 trojky. Nejlépe to s naším týmem vypadalo v 24. minutě. Elhotová proměnila nájezd a národní tým vedl 40:34. Soupeřky ale probral oddechový čas a následné dvě trojky a dvojka, kterými během jedné minuty otočily skóre. Poslední část hry bohužel vyšla lépe švédskému družstvu, které bod po bodu zvyšovalo svůj náskok a český tým do zápasu už nepustilo. Nejvíce bodů ČR: Hejdová 15, Elhotová 15, Bartoňová 13, Šípová 8, Štěpánová 6