Kanada na kolenou, juniorky jdou dál z druhé příčky

29.7.2007
Druhé vítězství si v základní skupině C světového šampionátu v Bratislavě připsaly na své konto české reprezentantky do devatenácti let. Svěřenkyně trenéra Mariana Svobody dokonale obrátily nepříznivě se vyvíjející zápas s Kanadou a po poslední čtvrtce, kterou vyhrály 23:6 (získaly celé utkání v poměru 67:60.
MS JUNIOREK - BRATISLAVA Česko - Kanada 67:60 Stín smolné koncovky posledního zápasu se Srbskem se nad naším týmem vznášel v celé první půli. Děvčata jako by si nevěřila, přesná střelba z dálky, která jim pomáhala v předchozích dvou zápasech, jakoby nebyla. Kanaďanky v celé první půli vedly rozdílem deseti až třinácti bodů a nebýt dvou košů v poslední minutě, šly by Češky do šaten s větší ztrátou. Zlepšení nepřinesla ani třetí část. Češky bojovaly, jejich snaha však kvůli nepřenostem přicházela v niveč. Po trojce Pilypatisové ve 24. minutě to bylo již 36:50 a s naší reprezentací to vypadalo zle, v těžké chvíli ale přišla šňůra šesti bodů a národní tým se dostal opět na desetibodový rozdíl. Naším náporem začala i poslední čtvrtka. Především díky výborně hrající Šípové, která náš tým v závěru držela důležitými koši, ukrojily české juniorky další část z náskoku soupeřek a osm minut před koncem to bylo jen o čtyři 50:54. "Holky si v těch chvílích začaly znovu věřit. Výborně bránily a Kanadě už docházely síly," komentoval průběh poslední části vedoucí týmu Štěpán Mandys. Soupeřky sice hned z protiútoku odpověděly přesnou dvojkou, Šípová ale kontrovala dvěmi dvojkami a vedení na naší stranu definitivně strhla košem a úspěšnou šestkou Hejdová. Brněnská basketbalistka přidala o minutu později i trojku a naše hráčky již Kanadu do zápasu nepustily. "Je to pro nás hrozně důležité vítězství. Na holkách byl vidět stín předchozí porážky, první tři čtvrtky se nám opravdu nedařila, ale celou dobu jsme bojovaly a v poslední části zápas dokonale otočily," dodal Mandys. Z basketbalistek ZVVZ USK Praha se ve vítězném duelu s Kanadou nejvíce prosadila podkošová hráčka Kamila Štěpánová, která soupeřkám nastřílela 7 bodů a připsala si stejný počet doskočených míčů. Rozehrávačka Kateřina Elhotová zaznamenala 4 body a Eva Kotlanová ukončila zápas s bilancí 2 bodů a 2 asistencí. Další program ČR Neděle 30. 7.: Česko - Švédsko Pondělí 31. 7.: Česko - Austrálie Úterý 1. 8.: Česko - Brazílie