ZVVZ USK Praha je ve finále

8.4.2023
Ve třetím duelu semifinálových bojů přijely Lvice na pražskou Královku. ZVVZ USK Praha jako favorit celé série nezaváhalo ani tentokrát. Sokol Hradec Králové porazil 90:44 a ovládlo celé semifinále 3:0 na zápasy.

Domácí vstoupily do zápasu s velkým odhodláním a rychle vedly 7:0. Soupeřky předvedly jednu ze svých nejlepších čtvrtin v celém semifinále. Ani to však na ZVVZ USK Praha nestačilo. To si vypracovalo čtrnáctibodové vedení. To se ve druhé části navýšilo až na 25 bodů. Velkou zásluhu na tom mělo duo Vukosavljević Wrzesiński, které zatížilo konto Hradce Králové 24 body.

Produktivita Lvic pomalu opadala. Ve druhé půli se dostala na 9 a 7 vstřelených bodů za čtvrtinu. Ani domácí nedokázali udržet třicetibodový nástřel z první desetiminutovky. Hra tím začala ztrácet na zajímavosti. Při nízkém bodovém nástřelu na obou stranách není divu, že nikdo ve statistikách nezazářil. Na straně ZVVZ USK Praha se nejvíce dařilo Barboře Wrzesiński, která se dostala na 15 bodů. O bod méně zapsala Valériane Vukosavljević. Brionna Jones dneska dala skromných 12 bodů. Nejlepší střelkyně minulého duelu Temi Fágbénlé dneska připsala 10 bodů. V součtu to dělalo 90 bodů pro domácí a 44 pro Sokol Hradec Králové.

ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové 90:44 (31:17, 20:11, 20:9, 19:7)
Wrzesiński 15, Vukosavljević 14, Jones 12, Fágbénlé 10 (8 d.), Vyoralová 9 (9 d.), Sklenářová 9, Oblak 9, Thomas 8 (7 d., 9 a.), Šípová 4 (7 d.)