Víkend na půdě soupeřů

13.3.2023
Březnové zápasy U14

Ve druhém březnovém víkendu jsme zavítali do tělocvičen soupeřů a to do Plzně a Strakonic.

V sobotu v Plzni jsme narazili na celoplošnou obranu se zdvojením na hráčku na kterou se vyhodil míč. Trvalo nám, než jsme pochopili jak tento press přehrát, že to nepůjde driblinkem , ale včasnou přihrávkou. Ale po té co jsme pochopili, tak už se nám dařilo soupeřovu obranu překonávat a dávat lehké koše z protiútoků. Bohužel jsme nakupili spoustu zbytečných ztrát. I tak jsme zvítězili vysoko 79:40.

V neděli jsme vyrazili brzy ráno do Strakonic. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, že soupeř je houževnatý a nic nám nedá zadarmo. Hned v první čtvrtině jsme to pocítili. Z naší strany byla první čtvrtina plejáda nedaných jasných košů z podkoše a tím jsme dali soupeři šanci být stále na dostřel. Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu, soupeř nás tvrdou obranou nepouštěl do naší hry. V poločase jsme vedli rozdílem jednoho koše. Do druhého poločasu jsme nastoupili sebevědomě a dařilo se nám, po dobrých ziscích v obraně, trestat soupeře rychlými protiútoky. V poslední čtvtině jsme náskok ještě navýšili. I tak hodnotím, že 25 ztrát je moc, jinak bojovnost holek byla výborná.