Stovka proti Trutnovu

26.2.2023
V dohrávce 10. kola Chance ženské basketbalové ligy se na Královce představil tým Trutnova. Předposlední celek tabulky domácí ZVVZ USK Praha nezaskočil. Papírový favorit splnil svoji roli a jednoznačně vyhrál rozdílem 77 bodů.

Velký nápor pro obranu hostů byla v první čtvrtině Brionna Jones. Jejich 18 bodů tvořilo více jak polovinu všech bodů svého týmu. Domácí také využili své výškové převahy a Trutnov přeskákali v poměru 19:6 v první části. Trenérku ZVVZ USK Praha po první půli mohlo těšit nejen výrazné vedení o 37 bodů, ale také návrat zraněných hráček na palubovku. Na tu se postupně vrátily María Conde, Barbora Wrzesiński a Veronika Šípová.

Defenzíva ZVVZ USK Praha byla od druhé čtvrtiny nekompromisní. Trutnovu dovolila pouhých 20 bodů. V útoku byly domácí basketbalistky také jednoznačné a nedostaly své nástřely pod dvacetibodovou hranici. To vše vyústilo v poklidné vítězství ZVVZ USK Praha.

Nejlepší střelkyní zápasu byla Brionna Jones s 22, k tomu doskočila 8 míčů. Na druhé příčce v počtu nastřílených bodů skončila Veronika Voráčková, u jejího jména svítilo číslo 18. Dále to byla se 14 body a 9 doskoky Temi Fágbénlé, María Conde se 13 a Alyssa Thomas s 12 body.

ZVVZ USK Praha – KARA Trutnov 108:31 (34:11, 23:9, 21:2, 30:9)
Jones 22 (8 d.), Voráčková 18, Fágbénlé 14 (9 d.), Conde 13, Thomas 12, Vyoralová 9, Vukosavljević 8, Oblak 6, Wrzesiński 5, Šípová 1