Dvě velmi cenné výhry!

5.2.2023
Do nadstavby jsme vstoupili v domácím prostředí, kde jsme byli 100%

USK Praha vs. Žabiny Brno - 56:48

První utkání nadstavby A jsme odehráli s týmem BK Žabiny, který byl v druhé skupině taktéž na třetím místě. Utkání bylo od samého začátku velmi vyrovnané. Ani jeden z týmů si během prvních tří čtvrtin nedokázal vytvořit větší bodový náskok. 7 minut do konce jsme vyhrávali o 6 bodů a místo toho abychom tento náskok navýšili, tak jsme soupeřkám během jedné minuty dovolily 2x skórovat 1 na 0 v rychlém protiútoku a také jsme si nechali dát trojku. Z plus 6 bylo najednou -1. Po domácím timeotu se děvčata uklidnila a další část hry vyhrála v poměru 10:1.

USK Praha vs. KP Brno - 66:65

Obdobný průběh měl i nedělní zápas s druhým brněnským týmem z KP. Celý zápas byl vyrovnaný, a proto o vítězi muselo rozhodovat až prodloužení. V něm měl více štěstí domácí tým a proto jsme se i dnes mohli radovat z vítězství.

Za celý víkend jsme se dopustili celkem 66 ztrát. Do dalších bojů si budeme muset více vážit balónu, neboť nás čekají silní soupeři na jejich domácích palubovkách.