Po výhře s Chieti jsme poskočili na 6. místo

26.11.2003
Naše basketbalistky dokázaly porazit v 6. kole Evropské ligy italské Chieti 61:57 a získaly tak svou druhou euroligovou výhru.

USK Praha - Chieti 61:57 (22:18 35:38 52:47)

Chieti nastoupil bez zraněné Evy Němcové. kterou trápí bolesti achilovky a absence bývalé české reprezentantky byla na hře hostí znát. První čtvrtina vyšla lépe USK. Pražanky získaly po oboustraně nervózním začátku mírný náskok. který si udržely až do konce první části. V té druhé se však rozehrála k velkému výkonu hvězda Chieti Američanka Santosová. která výbornou prací pod košem zařídila Italkám do konce poločasu tříbodový náskok.

Chieti se ale z vedení neradovalo dlouho. Domácí hráčky po přestávce přitvrdily v obraně. Santosovou začaly zdvojovat a náskok soupeřek tak vzal brzy za své. Hra Italek byla najednou plná nepřesností a nebýt několika zbytečných chyb USK. mohly jít domácí basketbalistky do poslední čtvrtiny s ještě lepším skórem než 52:47. Nevyužitá příležitost. rozhodnout utkání již ve 3. části se málem Pražankám nevyplatila. Italky v poslední části nejprve snížily a 5 minut před koncem se dokonce dostaly znovu do jednobodového vedení. Signálem k obratu byly až trestné hody kapitánky domácích Veroniky Bortelové. Ta sice proměnila jen první šestku. druhou však doskočila Martina Pechová a ta poslala USK v zápětí do vedení. Na další obrat už se Italky nezmohly. Až do konce zápasu se držely na rozdílu jediného koše. několikrát i skóre vyrovnaly. vedení už ale na svou stranu znovu získat nedokázaly. Konečnou podobu skóre dala dvěma úspěšnými trestnými hody 3 vteřiny před koncem Borovičková.

„Jsem rád. že to máme za sebou.“ mohl si po zápase oddychnout trenér USK Ivan Beneš. „Dnes jsme moc potřebovali vyhrát. byl na nás kladen velký tlak a myslím že se to občas projevilo i nervozitou při hře. O výhře podle mě rozhodla naše lepší obrana ve druhé půlce.“ dodal k zápasu Beneš.

body: Pechová 17. Mokrošová 13. Matovičová 10. Voračková 10
- Santosová 25. Pettisová 8. Di Matteová 7.
Rozhodčí: Bachanski (Pol.). Valovics (Maď.) Fauly: 16:20. Trestné hody: 18/14 - 8/6. Trojky: 3:3. Diváci: 500
Nejlepší hráčka zápasu: Markéta Mokrošová (USK Blex Praha)