V Hradci překvapivě hladce

21.1.2023
ZVVZ USK Praha vyrazilo v 15. kole Chance ženské basketbalové ligy do Hradce Králové. Domácí nastoupili proti obhájkyním titulu bez sedmi hlavních hráček. Trenérka Natália Hejková také nechala odpočívat některé opory.

Zápas byl vyrovnaný jen dvě a půl minuty. Za stavu 5:5 ZVVZ USK Praha zařadilo vyšší rychlostní stupeň a došlo si pro jednoznačnou výhru. Lvice během úvodní čtvrtiny nastřílely 11 bodů, za zbylých třicet minut pak dohromady 14. Za to pražské basketbalistky byly hladové. Nejvíce se jim povedla třetí část, ve které deklasovaly Hradec Králové v poměru 37:5. Celkově tak zápas skončil 25:116 z pohledu Lvic. ZVVZ USK Praha tak zapsal další vítězný zářez v české lize. Hráčky z metropole zdobila střelba za tři body, kde si držely 66% úspěšnost. Také přeskákaly domácí v poměru 58:29.

Nemůže být překvapením, že při takovémto nástřelu na straně ZVVZ USK Praha hned šestice hráček zapsala dvouciferný počet bodů. Nejvíce bodů nastřílela Brionna Jones, která měla v poločase na svém kontě double double. Nakonec se její čísla zastavila na 19 bodech a 14 doskocích. O bod méně stihla Valériane Vukosavljević. O další bod méně zaznamenala Temi Fágbénlé včetně 9 doskoků. Veronika Voráčková nastřílela 16, Simona Sklenářová 15 a María Conde 12 bodů.

Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 25:116 (11:23, 4:26, 5:37, 5:30)
Jones 19 (14 b.), Vukosavljević 18 (8 d.), Fágbénlé 17 (9 d.), Voráčková 16 (8 d.), Sklenářová 15, Conde 12, Oblak 9, Štaflová 6, Thomas 4