Výhra v Ostravě a dorovnání rekordu

6.1.2023
ZVVZ USK Praha vyrazilo do Ostravy k zápasu 13. kola Chance ženské basketbalové ligy přímo z Maďarska, kde ve středu odehrálo vítězný zápas s domácím Szekszardem. V dnešním utkání také vyhrálo a dorovnalo stávající rekord 256 utkání v řadě bez prohry.

Do zápasu vstoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha jednoznačně a brzo vedly 8:0. Později se ukázalo, že SBŠ Ostrava nastřílela také 8 bodů, ale za celou úvodní čtvrtinu. V každém případě hosté dál makali a do druhé části šli s patnáctibodovým vedením. V té se oběma týmům dařilo střelecky nejvíce. Ostrava zaznamenala 13 bodů, ZVVZ USK Praha dokonce 33. Díky tomu se poločasové skóre zastavilo na hodnotě 21:56.

Jestli druhá hrací část byl ofenzivně laděná, tak o třetí se dá říct, že byla nejvyrovnanější. Domácí hráčky dovolily soupeřkám odskočit „jen“ o 12 bodů. V té chvíli však bylo vedení ZVVZ USK Praha téměř padesátibodové. SBŠ Ostrava se střelecky nepovedla poslední část, ve které daly jen 5 bodů, z toho 3 z čáry trestného hodu. Pražanky se opět udržely nad 20 body a stanovily finální výsledek zápasu na 102:38 z jejich pohledu.

Tímto vítězstvím dorovnaly hranici rekordu jiného ženského basketbalového týmu v počtu výher v řadě. Mezi roky 1998 až 2007 se to povedlo Gambrinusu Brno. O překonání této mety budou usilovat příští sobotu na domácí palubovce proti Slovance. Jestli se to ZVVZ USK Praha podaří, se můžete přijít přesvědčit sami. Zápas začíná v 17 hodin a pro fanoušky bude připravena spousta překvapení.

Velkou měrou se na dnešní výhře podílela Brionna Jones. Ta si za 28 bodů a 10 doskoků připsala další double double, ale také překonala hranici 1500 bodů v české lize. A to vše zvládla za 62 zápasů. Double double si připsala také Temi Fágbénlé za 23 bodů a 10 doskoků. Stejně bodů stihla i Veronika Voráčková, když minula pouhé dvě střely.

SBŠ Ostrava – ZVVZ USK Praha 38:102 (8:23, 13:33, 12:24, 5:22)
Jones 28 (10 d.), Fágbénlé 23 (10 d.), Voráčková 23, Oblak 9, Thomas 7 (9 d.), Vukosavljević 6, Vyoralová 5, Halátková 1