Vítězný konec roku 2022

30.12.2022
Obhájkyně titulu hostily v dohrávce druhého kola Chance ženské basketbalové ligy na Královce KP Brno. Oba soupeři se tak střetli po druhé během dvaceti dnů. V předešlém měření sil si ZVVZ USK Praha došlo pro téměř čtyřicetibodovou výhru. V dnešním zápase byl opět na koni domácí tým, který od začátku zápas šel jednoznačně za vítězstvím.

V úvodní minutě byl stav ještě vyrovnaný, ale za stavu 4:5 pro KP Brno se domácí dostali do tempa. Devíti body v řadě si začaly basketbalistky ZVVZ USK Praha vypracovávat svůj náskok, aby si po šesti odehraných minutách vypracovaly dvouciferné vedení. To se na konci první čtvrtiny zastavilo na 16 bodech. KP Brno se trápilo na hlavně na doskoku, které jim hráčky ZVVZ USK Praha doslova braly nad hlavami. Domácí byli také více týmovější a rozložili si bodové zápisy mezi více basketbalistek. To vše byly ingredience k poločasovému vedení 55:27. V té době měla Brionna Jones na svém kontě už 24 bodů.

Druhá půle byla mnohem více vyrovnaná. Oba týmy předváděly ofenzivní basketbal, který nabízel spoustu příležitostí ke skórování. V pravou chvíli se vždy ukázala větší zkušenost ZVVZ USK Praha, která si tak svůj náskok pohlídala. Díky tomu se na hřiště dostaly dorostenky Viktorie Štaflová a Barbora Váchová. Další plus na straně domácích byl, že Natália Hejková mohla pošetřit opory jako Valériane Vukosavljević nebo třeba Maríi Conde a Simonu Sklenářovou. I bez těchto hráček zapsalo ZVVZ USK Praha poslední výhru v roce 2022, která nakonec byla stovková, konkrétně 102:65.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 31 body Brionna Jones. Zdatně jí sekundovala Temi Fágbénlé, která stihla 27 bodů. Alyssa Thomas si nadělila opožděný dárek k Vánocům ve formě triple double za 13 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí.

ZVVZ USK Praha – KP Brno 102:65 (31:15, 24:12, 22:18, 25:20)
Jones 31 (9 d.), Fágbénlé 27, Thomas 13 (16 d., 10 a.), Voráčková 10, Vyoralová 9 (7 a.), Oblak 7 (7 d., 8 a.), Halátková 3, Štaflová 2, Váchová 0