Bilance roku 2022

27.12.2022
Na konci každého roku bývá zvykem bilancovat. Stejně tomu bude i v případě ZVVZ USK Praha, které zažilo sportovně krásný rok 2022, jen škoda, že to v Final Four Euroligy nestačilo na medaili.

Než se podíváme na evropskou soutěž, začněme doma. ZVVZ USK Praha si jednoznačně došla pro domácí titul, když ve finálové bitvě přehrála Žabiny Brno (78:44, 82:47, 74:51). Tím si pražské basketbalistky došly pro 12. titul v řadě a 16. v klubové historii. Z pohledu ligy byl také důležitý vstup do nové sezóny 22/23, kdy ZVVZ USK Praha mělo na svém kontě spoustu zraněných hráček. I přes různé hráčské kombinace na hřišti se jim daří udržet neporazitelnost a stále tak šlapou dál za obhajobou titulu.

Na evropské scéně to bylo napínavější. Nejdříve si ve čtvrtfinále ZVVZ USK Praha poradilo se Schiem, když rozhodoval třetí zápas. Ten se odehrál na domácí palubovce a v tom bylo o postupujícím do Final Four jasno. Hráčky vedené Natálií Hejkovou vyhrály o 13 bodů a zajistily si tak účast ve finále mezi nejlepší čtyřmi nejlepšími týmy.

V semifinále nestačila sedmička hráček na Fenerbahce. To vyhrálo o 9 bodů a ZVVZ USK Praha tak zbýval boj o bronz. Do tohoto zápasu nastoupila ještě více okleštěná sestava, jelikož se v předešlém zápase zranila María Conde. Tato úzká rotace nestačila na tým ze Salamanky (71:59) a ZVVZ USK Praha tak skončilo na neoblíbeném čtvrtém místě.

V novém ročníku si pražský tým počíná velice dobře, i když z důvodů zranění ještě nebyl kompletní. Ani to však skvěle hrajícímu celku nezkřížilo cestu za další účasti v play-off. S pěti výhry jsou na třetím místě o skóre za tureckým Fenerbahce. Marodka ZVVZ USK Praha se pomalu tenčí a tak je správné pomýšlet na lepší výsledek v roce 2023 než tomu bylo v roce 2022.