Seattle si stále drží vyrovnanou bilanci

26.6.2007
Dalších šest zápasů - celkem už dvanáct - má za sebou naše pivotka Janell Burseová v letošním ročníku prestižní WNBA. V dresu Seattlu Storm se jí stále daří, což možná nejlépe dokládá fakt, že její průměr nastřílených bodů se již téměř vyšplhal k číslu 12.
V první polovině června jsme na našich webových stránkách informovali o úvodních šesti zápasech Storm, v nichž si Janell udržela výborné průměry 11 bodů a 7,7 doskoku. Také v dalších šesti duelech nastupovala podkošová hráčka ZVVZ USK výhradně v základní sestavě a výrazně svému týmu pomohla ke třem vítězstvím (celková bilance Storm tak nyní činí 6 - 6). V Chicagu Janell Burseové chyběl jediný doskočený míč k tomu, aby si připsala ceněný double-double. Vítězné střetnutí na palubovce Sky ukončila se solidní bilancí 11 bodů (z pole 5/6!) a 9 doskoků (z toho 3 v útoku), navíc se blýskla i 4 asistencemi. V následujícím zápase v Indianě sice Janell nastřílela skvělých 18 bodů a byla nejlepší střelkyní svého týmu (šestky 4/4)), avšak drtivou porážku v poměru 62:90 neodvrátila. Seattle doplatil na katastrofální výkon ve druhé čtvrtině - tuto pasáž hry prohrál vysoko 4:29!!! Povinnou výhru nad tápajícím Houstonem v poměru 84:71 režírovala "třicetibodová" Lauren Jacksonová, Janell si připsala 9 bodů a 7 doskoků. Další domácí utkání v Key Aréně Storm nezvládli a prohráli s Detroitem 71:87. Janell dělala, co mohla, nasázela Shock výborných 21 bodů (z pole 6/10, trestné hody 9/12, navíc měla 5 doskoků), jenže špatný začátek (první čtvrtina skončila 16:25) už Seattle nenapravil. Zatím poslední dvě utkání sehrály Janell a spol. na hřištích soupeřů. V Minnesotě nedokázaly lépe zvládnout dramatickou koncovku a prohrály o jediný koš 76:78 (Janell 3 body a 2 doskoky). O dva dny později v Los Angeles si ale vybudovaly již v úvodním hracím období desetibodový náskok (22:12) a i díky 12 bodům (3/7) a 6 doskokům Janell Burseové triumfovaly 83:71.