Derby v náš prospěch

12.11.2022
Po dlouhé době se vrátil ženský basketbal na Královku. V 9. kole se na půdě obhájkyň představil městský rival BLK Slavia Praha. ZVVZ USK Praha, které zaznamenal důležitou výhru v Eurolize, hrál ve velké pohodě a zápas rozhodl už v úvodní čtvrtině.

Domácí vlétli do utkání jako hurikán a brzo se ujali vedení 8:0. A po třech minutách byl rozdíl dvouciferný. Slavii se v útoku vůbec nedařilo. V kolonce střel mají zapsáno 9 z 57 za celý zápas. Za to ZVVZ USK Praha proměňovalo jednu střelu za druhou procentuální úspěšností 63 %. Poločasové skóre se tak zastavilo na 83:11.

Basketbalistky Natálie Hejkové po poločase polevily. Teda jestli je to vhodné pojmenování pro 25 bodů, nejnižší nástřel ve čtvrtině.  V ostatních vždy nastřílely 30 a více bodů. Z pohledu Slávie byla nejúspěšnější závěrečná část, v té stihly 9 bodů. Není tedy divu, že utkání skončilo stavem 138:23.

Dvě hráčky ZVVZ USK Praha mohly samy porazit soupeře. Merritt Hempe, která nastřílela 31 bodů a získala double double se 17 doskoky. A María Conde s 26 body a 10 doskoky. Vyrovnanou partii se Slávií by hrála Simona Sklenářová s 23 body. K tomu měla 8 doskoků a 8 asistencí. Double double ještě zvládla Tereza Vyoralová s 15 body a 11 doskoky.

ZVVZ USK Praha – BLK Slavia Praha 138:23 (42:7, 41:4, 25:3, 30:9)
Hempe 31 (17 d.), Conde 26 (10 d., 7 a.), Sklenářová 23 (8 d., 8 a.), Vukosavljević 19, Vyoralová 15 (11 d.), Wrzesiński 9 (8 a.), Oblak 8 (7 a.), Thomas 7