Úspěšná dohrávka 3.kola

28.10.2022
V dohrávce třetího kola Chance ženské basketbalové ligy vyrazily hráčky ZVVZ USK Praha do Brna, konkrétně na palubovku Žabin. Těm se poslední dva zápasy nepovedly. Nejdříve v městském derby prohrály s KP. Stejně tak tomu bylo i v Eurocupu, kdy po druhém prodloužení padly o 3 body s francouzským Montpeliérem.

Za to obhájkyně titulu po středeční výhře byly na koni. Už po 30 vteřinách vedly 5:0. Po pěti minutách se však stav utkání srovnal na 12:12. Od této chvíli se domácím vytrácela pevná půdu pod nohama a ZVVZ USK Praha kontinuálně navyšovalo své vedení. První čtvrtinu tak ovládlo o 6 bodů, druhou o 5.

S jedenáctibodovým rozdíl se v hale Rosnička hraje stále otevřená partie. Proto basketbalistky Natálie Hejkové zpevnily defenzívu a dovolily Žabinám pouhých 8 bodů ve třetí části. Díky tomuto počinu šly do poslední čtvrtiny za stavu 40:64. Závěrečné dějství bylo nejvyrovnanější z celého zápasu. Z pohledu domácích to však na zvrat nestačilo. Velkým rozdílem byly ztráty, které trápily Brňanky. Celkem jich nasbíraly 25, za to ZVVZ USK Praha „jen“ 14. Na doskoku to bylo o tom samém. I bez Brionny Jones si Pražanky doskočily 45 míčů, zatímco soupeřky 36.

Nejvíce bodů v dresu ZVVZ USK Praha nastřílela Valériane Vukosavljević, když stihla za 29 minut 17 bodů. María Conde nastřílela sice jenom 13 bodů, ale k tomu doskočila 14 míčů a měla 7 úspěšných finálních přihrávek. Dalšími dvěma dvoucifernými střelkyněmi byly Alyssa Thomas a Merritt Hempe. Novopečená mistryně světa zapsala 16 bodů, respektive nováček v letenském celku 14.

Žabiny Brno – ZVVZ USK Praha 54:82 (16:22, 16:21, 8:21, 14:18)
Vukosavljević 17, Thomas 16 (7 d.), Hempe 14, Conde 13 (14 d., 7 a.), Vyoralová a Wrzesiński po 6, Oblak 4, Halátková a Sklenářová po 3