Do nové sezóny vítězně

30.9.2022
Zápasy mezi ZVVZ USK Praha a Trutnovem od roku 2016 nabízejí vždy stovkové nástřely. Ne jinak tomu bylo i v úvodním zápase Chance ženské basketbalové ligy ročníku 22/23. Sedm hráček obhájkyň titulu se vydalo na cestu za 13. titulem v řadě neohroženě.

Po třech odehraných minutách byl rozdíl ve skóre dvouciferný ve prospěch pražského týmu. Ten ani v sedmi hráčkách neslevil ze své rychlé hry a stále navyšoval vedení. Skvělou vizitkou úzké rotace byla také obrana. Defenzivní činnost ZVVZ USK Praha byla nejvyšší hlavně v druhé části. Trutnov se tak v druhé části prosadil jen pěti body. Jednou se seveřanky trefily zpoza trojkového oblouku, po druhé proměnily dvě šestky.

Rozjetá mašina vedená Natálií Hejkovou nepolevila ani po poločase. Na začátku čtvrté části María Conde donáškou přehoupla skóre svého týmu přes 100 bodů, aby její spoluhráčky do konce zápasu přidaly dalších 24. První utkání nové sezony s novým titulárním partnerem tak ZVVZ USK Praha vyšel skvěle a ze severu Čech si tak vezou pohodovou výhru 124:45.

Na jednoznačném výsledku se podepsaly všechny basketbalistky, které měla pražská lavička k dispozici. Dokonce hned šest z nich překonalo dvoucifernou bodovou hranici. Nejlepší střelkyní zápasu byla Velériane Vukosavljević s 32 body. V patách jí byla španělská křídelnice María Conde s 30 body. K tomu stihla ještě 10 doskoků a 8 asistencí. Svůj první double double v nejvyšší ženské soutěži si připsala i pivotka Veronika Šípová za 16 bodů a 10 doskoků.

Kara Trutnov – ZVVZ USK Praha 45:124 (13:37, 5:31, 15:27, 12:29)
Vukosavljević 32, Conde 30 (10 d., 8 a.), Šípová 16 (10 d.), Sklenářová 16 (8 zisků), Wrzesiński 15, Oblak 10, Halátková 6